• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Апеляційний суд відмовився скасувати заочне розслідування у справі Януковича

Київський апеляційний суд відмовився задовольнити скаргу адвокатів президента-втікача Віктора Януковича на рішення Шевченківського райсуду столиці про дозвіл спеціального (заочного) досудового розслідування щодо Януковича

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Апеляційного суду, передає "ДС".

Відзначається, що Шевченківський суд своєю постановою від 3 червня 2021 року задовольнив клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора про спецрозслідування в провадженні щодо Януковича за фактом захоплення державної влади (ч.1 ст. 109 КК України). Йдеться про дії Януковича у вересні — жовтні 2010 року по внесенню змін до Конституції.

"Перевіривши зміст апеляційної скарги, вивчивши матеріали судового провадження, суддею судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду відмовлено у відкритті провадження за апеляційною скаргою захисника, який діє в інтересах В.Ф. Януковича, на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 03 червня 2021 року у зв’язку з тим, що апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в порядку ст. 309 Кримінального процесуального кодексу України", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 8 грудня 2004 року Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до Конституції України" №2222-IV", який передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління. В той же час восени 2010 року Конституційний суд визнав цей закон нелегітимним і повернув у дію Конституцію 1996 року, яка передбачала президентсько-парламентську форму правління.

Як писала "ДС", в квітні 2015 року в СБУ повідомили про відкриття кримінального провадження проти Януковича і суддів КС щодо зловживання службовим становищем.

3 червня 2021 року Шевченківський районний суд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування відносно Януковича в кримінальному провадженні за фактом захоплення влади.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua