• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Суд дозволив спеціальне досудове розслідування проти Януковича за фактом захоплення державної влади

Шевченківський районний суд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування відносно президента-утікача Віктора Януковича в кримінальному провадженні за фактом захоплення державної влади (ч. 1 ст. 109 КК України)

Віктор Янукович
Віктор Янукович / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення суду дає право стороні звинувачення в проведенні досудового розслідування відносно підозрюваного в його відсутність (in absentia), передає "ДС" з посиланням на Офіс генпрокурора.

"У кримінальному провадженні розслідуються обставини вчинення у вересні — жовтні 2010 року експрезидентом дій, спрямованих на незаконне збільшення обсягу своїх владних повноважень як Президента України. Вони відносилися до повноважень законодавчої і виконавчої влади, внаслідок повернення у неконституційний спосіб дії Конституції України від 28 червня 1996 року, в яку Законом України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року №2222-IV були внесені зміни", — написали в Офісі.

Як писала " ДС ", в квітні 2015 року в СБУ повідомили про відкриття кримінального провадження проти Януковича і суддів КС щодо зловживання службовим становищем.

Нагадаємо, 8 грудня 2004 року Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до Конституції України" №2222-IV ", який передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління.

У той же час восени 2010 року Конституційний суд визнав цей закон нелегітимним і повернув у дію Конституцію 1996 року.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua