• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Арахамія посперечався з Разумковим у прямому ефірі

Між головою Верховної Ради Дмитром Разумковим, його першим заступником Русланом Стефанчуком та очільником фракції "Слуга народу" Давидом Арахамією сталася словесна перепалка у прямому ефірі через законопроєкт про олігархів, який було направлено до Венеціанської комісії

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Дискусія відбулася у прямому ефірі програми "Свобода слова", передає "ДС".

"Тут тиску не було. Було звернення (уповноваженої ВР з прав людини) Людмили Денісової. На цей лист відреагували чотири депутатські фракції та групи, і насправді в мене не було іншого варіанту, як відправити цей законопроєкт до Венеціанської комісії, тому що це всі чотири опозиційні фракції. Була позиція уповноваженої ВР з прав людини. Тому я вважаю, що я діяв в рамках того, в рамках того, про що мене попросила частина Верховної Ради", — пояснив Разумков.

Йому опонували Стефанчук та Арахамія. Зокрема, перший віцеспікер ВР заявив, що у нього "двояке відношення з приводу цього".

"Всі законопроєкти, які біли направлені до Венеціанської комісії направлялися в редакції першого читання або до того, які були подані в парламент, або коли ми їх розглядали в першому читання. Всі шість. Тоді жодного разу не біло пропозиції, мовляв давайте цього не робити", — наголосив Разумков.

Арахамія запитав: "У чому суспільна важливість перевіряти через Венеціанську комісії законопроєкт про олігархів?".

"Тут немає суспільної або не суспільної важливості, тут є позиція — рівні права для всіх в парламенті. Я це сповідував, сповідував, і буду сповідувати", — відповів голова ВР.

Після дискусії на запитання ведучого до Разумкова, чи відповідає дійсності інформація про нібито тиск на нього та можливу відставку, голова ВР сказав: "Щодо тиску, ну не знаю. З одного боку, коли ти перебуваєш на лікарняному (через хворобу на коронавірус, — "ДС"), а тобі починають змінювати охорону, для когось це, мабуть, було б тиском. Для мене це не є тиском, тому що я до посади голови ВР обходився без охорони. Зараз достатньо просто ходжу вулицями, якщо потрібно, спілкуюся з людьми. І впевнений, що після того, як закінчиться моя каденція, я не матиму охорони, так само спокійно ходитиму вулицями і зможу нормально дивитися людям в очі".

"Щодо відставки, ходять розмови, багато чуток сьогодні в залі ВР, багато що до мене доходить. Я казав і кажу, я за посаду триматися не буду. Я прийшов на неї, щоб працювати, і буду працювати далі, якщо мені дозволить це робити ВР. Процедури відкликання голови ВР з посади — більш ніж зрозумілі і прості, визначені регламентом, законами, Конституцією… Але я сьогодні продовжую працювати як голова ВР, і у відставку точно не збираюся", — додав Разумков.

Арахамія після його слів зазначив, що вони з головою ВР у хороших відносинах.

"Я просто хочу невеликий акцент зробити — спікера не обирають, спікера делегують, і монобільшість делегує спікера Разумкова. Просто це потрібно завжди памʼятати. Я маю на увазі, що у нас достатньо голосів, щоб делегувати спікером будь-яку людину. Дмитре Олександровичу, вам скорішого одужання, чекаємо вас у Верховній Раді", — заявив голова фракції "Слуга народу".

Нагадаємо, міністр юстиції Денис Малюська заявив, що олігархи намагаються зробити так, щоб законопроєкт не встигли прийняти до наступних парламентських виборів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua