• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Арахамія сказав, чому в Раді проігнорували законопроєкт Зеленського про КСУ

Реклама на dsnews.ua

Профільний Комітет Верховної Ради не розглядає законопроєкт президента Володимира Зеленського про звільнення суддів Конституційного Суду, оскільки хоче спробувати вийти з політичної кризи за допомогою "більш м'якого варіанту"

Про це заявив глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, коментуючи підтримку Комітетом ВР законопроєкту про відновлення закону про електронне декларування в первинному варіанті, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"Депутати шукають варіанти оптимального виходу з кризи. Є більш мʼякий варіант. А є більш відповідальний і жорсткий. Сьогодні відповідний парламентський комітет розглядав тільки законопроєкт про негайно повернення декларацій. Як свого роду перехідний проєкт, що дозволяє хоч частково повернути все в правове русло. Хоча ми прекрасно розуміємо, що цей проєкт не розвʼязує глобальну проблему", — сказав він.

На думку нардепа, законопроєкт президента про звільнення всіх суддів КСУ вирішує ключову проблему.

"Президентський же законопроєкт, на мій погляд, ця ініціатива куди більш чітко розставляє акценти та куди більш правильно вирішує ключове завдання відновлення законності — сьогодні на комітеті взагалі не розглядалося. Оскільки, на думку депутатів, це вкрай ефективна виховна зброя, але вона вже для тотального виправлення ситуації", — пояснив лідер "слуг".

Арахамія додав, що за останні дні "зʼявився цілий арсенал законодавчих ініціатив щодо запобігання подальшим антидержавним рішенням КСУ".

"Серед цих ініціатив я б відзначив той же законопроєкт про негайне повернення закону про електронне декларування чиновників. Можливий також "процедурний шлях" зі зміни пропорції голосів при прийнятті рішень КСУ або по зміні мінімальної квоти при прийнятті рішень. Або навіть можна змінити бюджетне фінансування КСУ. Хоча, все це, безумовно, напівзаходи, які не дозволяють до кінця відновити бездоганність системи. Цю проблему вирішує тільки законопроєкт про повне перезавантаження КСУ.", — сказав він.

За його словами, парламент йде за кількома сценаріями. Планується повернути електронні декларації, подати заяву до КС із закликом скласти повноваження, а далі — почнуть працювати над "процедурою проходження в законному порядку всіх інших ініціатив".

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України.

2 листопада до Верховної Радт був внесений законопроєкт №4304 авторства спікера парламенту Дмитра Разумкова і групи депутатів з різних фракцій про відновлення електронного декларування в первісному вигляді. Комітет підтримав прийняття даного законопроєкту.

    Реклама на dsnews.ua