• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Арахамія вказав на два "запобіжники" у законопроєкті Зеленського про подвійне громадянство

Законопроєкт про подвійне громадянство не передбачає голосування у двох країнах

Давид Арахамія
Давид Арахамія / Liga.net
Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу сказав голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, повідомляє "ДС".

За його словами, у законі про подвійне громадянство є два "запобіжники". Перший полягає в тому, що люди, які мають російський паспорт, не можуть претендувати на український.

"Другий — людина має визначитися. Наприклад, громадянин США або Канади при отриманні українського паспорта має визначитися, за яку владу і де він голосує. Якщо він живе в США, то матиме український паспорт, але не буде можливості голосувати тут, бо він голосує за президента США та Сенат. Не може людина голосувати у двох країнах, так не працює. Там є так званий "принцип осілості". Якщо центр його життєвих інтересів тут, він голосує тут, якщо там — то за владу там", — зазначив Арахамія.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт, що дозволяє українцям, які проживають у країнах Європейського Союзу та США, отримати громадянство України за територіальним походженням. Водночас перший віцеспікер ВР Олександр Корнієнко уточнив, що законопроєкт про множинне громадянство не передбачає змін до Конституції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua