• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Законопроєкт щодо множинного громадянства не передбачає внесення змін до Конституції, — Корнієнко

У пакеті документів щодо множинного громадянства, який подав до Верховної Ради президент Володимир Зеленський, не передбачається внесення змін до Конституції

Олександр Корнієнко
Олександр Корнієнко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів перший віцеспікер Олександр Корнієнко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Я бачив пакет законопроєктів від президента. Там абсолютно немає змін до Конституції. Будемо їх розглядати", – запевнив перший віцеспікер.

Парламент розпочне опрацьовувати подані президентом законопроєкти з наступного пленарного тижня, 14-17 грудня.

"Ці документи вже можна включати до порядку денного сесії. У січні можна проводити комітети. У першому читанні в останній тиждень робочий (18-21 січня 2022 року – "ДС") можна спробувати проголосувати", – додав Корнієнко.

Він зазначив, що всі громадяни, які відповідатимуть критеріям, вказаним у законопроєктах, зможуть отримати українське громадянство.

Пояснюючи відсутність у законопроєктах положення щодо такої можливості для громадян Росії, Корнієнко наголосив: "Ми не можемо відрізнити: людина з російським громадянством – вона ворог, агент, замаскований агент чи просто людина. Це дуже важко профільтрувати".

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт, що дозволить українцям, які проживають у країнах Європейського Союзу та США, отримати громадянство України за територіальним походженням.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua