• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Арахамія закликав Зеленського розігнати Верховну Раду

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський має розпустити Верховну Раду, якщо парламент не підтримає його законопроєкт про "перезавантаження" всього складу Конституційного Суду

Про це заявив глава фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я впевнений, що президент має перезавантажити парламент, якщо буде системне непорозуміння президента та його власної фракції. Мені здається, це буде цілком зрозуміла поведінка у цьому процесі, тоді це цілком зрозуміла стратегія. Я завжди готовий (іти на вибори – ред.)", — сказав Арахамія.

Нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев додав, що "у виборах нічого поганого немає".

"Вибори – це очищення влади, Ради, прихід нових людей і, відповідно, оцінка людей тим депутатам, які не впоралися… Нічого поганого в цьому (у виборах – ред.) немає. З іншого боку, я не думаю, що питання щодо так званої конституційної кризи на сьогодні в Україні лежить лише в цих двох площинах – або так, або так. Я не думаю, що ми перше рішення маємо пов’язувати з іншим рішенням. Я переконаний, що ми повинні знайти третій шлях, який був би у відповідності до Конституції, закону з одного боку, а з іншого боку повернув би легітимність КСУ", — заявив Гетманцев.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України.

Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий розпустити Верховну Раду, якщо нардепи від "Слуги народу" не підтримають його законопроєкт про розпуск Конституційного суду і це призведе до політичного колапсу.

    Реклама на dsnews.ua