• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Арестович назвав афганських біженців більш освіченими, ніж середньостатистичний українець

Радник глави Офісу президента України, спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович стверджує, що Україні не варто побоюватися біженців із Афганістану, яким погодився дати притулок офіційний Київ, оскільки ці люди нібито більш освічені, ніж середньостатистичні українці

Олексій Арестович
Олексій Арестович / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в ефірі YouTube-каналу Ukrlife, передає "ДС".

"ЄС закриває Балкани і Італію як зони, через які проникали біженці, а це означає, що вони підуть через Україну в Білорусь і в РФ, і ми до цього вже готуємося. Ця проблема цілком усвідомлена керівництвом країни, ми готуємося до цього відповідно, і перший табір із 5 тисяч осіб уже буде тут у нас, із афганських біженців", — заявив Арестович.

"Хто буде утримувати і заплатить за це?" — запитала ведуча.

"Держбюджет України, швидше за все. Якщо ми хочемо до ЄС і НАТО, то це частина тягаря білої людини. П'ять тисяч ми точно витримаємо за власний держбюджет — це не бозна-що. Знову ж таки, треба розуміти, це ж не дикі моджахеди з кинджалами в зубах. Це освічена публіка, яка пропрацювала з західною коаліцією і знає мови. Часто вона освічена набагато більше, ніж середньостатистичний українець, і інтегрована в західне співтовариство. З ними проблем не буде, навпаки, ми їх будемо використовувати як перекладачів", — заявив Арестович.

Радник глави ОП зазначив, що українцям потрібно бути готовими до того, що афганські біженці — це тільки початок.

"Ось тут українці починають здогадуватися, що вступ до ЄС і НАТО — це не просто плюшки нескінченні, це ще розділення з ними тягот і турбот, які у них по всьому світу. Більшість українців Афганістан або Ємен на карті не можуть показати. А проблеми ми вже маємо, і будемо мати. Якщо ми хочемо бути частиною об'єднаної Європи, Заходу, а ми хочемо, то ласкаво просимо в такі теми, як Ємен, Сирія, Малі, Судан тощо", — сказав Арестович.

Нагадаємо, раніше Арестович казав: "Я би змінив назву держави. Назвав би нас Русь-Україна, подвійна назва". Історик і народний депутат від "ЄС" Володимир В'ятрович назвав таку пропозицію радника глави ОПУ "шкідливою".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua