• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Арестович заявив, що Київ готовий віддати бойовикам 60 полонених

Українська сторона готова до обміну 60 осіб, щодо яких пройдено необхідні процедури

Олексій Арестович
Олексій Арестович / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив речник української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович, передає "ДС" із посиланням на УНН.

Нагадаємо, раніше в "ДНР" повідомили, що Київ запропонував видати бойовикам 24 особи та 13 помилувати.

Арестович пояснив, що російська сторона висуває умови процесуального очищення, але це не завжди можливо провести згідно з українським законодавством.

"Ми їм пояснюємо, що основа процесуального очищення за нашим законодавством — це надання даних для українського суду про те, де знаходяться люди, яких можна або судити, або помилувати. Але, щоби президент їх помилував, спочатку їх треба засудити. Має бути вирок суду, і щоби був вирок суду — суду треба знати, де вони перебувають. Виходить, що ми їх передали на той бік під час попередніх обмінів, а вони не повідомляють свого фактичного місця знаходження, і навіть неясно, чи всі з них живі", — сказав Арестович.

Таким чином, за його словами, запустити процес заочного правосуддя неможливо. При цьому, наголосив Арестович, Україна готова до обміну 13 осіб. Але щодо інших делегація готова зробити обмін, якщо російська сторона надасть свої дані.

"Щодо решти, а там іде близько двох порцій по 24 особи, і ще під 60 — ми готові це зробити, якщо вони нададуть свої дані. Тому що частина з них судиться в українських судах, захищає свої права. І щодо них усе в порядку. А решта не хоче. І вони постійно кажуть: ви повинні очистити — ми їм пояснюємо, як працює наше законодавство", — додав він.

Арестович уточнив, що Україна готова буде здійснити обмін 60 осіб, щодо яких усе встановлено вже до Нового року.

"Насправді, ми готові в будь-яких варіантах: 13, 24, 30, 60 — там є різні варіанти обміну. Але, по максимуму, ми готові до обміну 60, щодо яких усі процедури вчинені. Там різні категорії громадян. Але, фактично всі готові до обміну. Ми їм запропонували обміняти. Вони, як завжди, говорять про процесуальне очищення. Можливо, ті консультації, які відбуваються зараз на найвищому рівні — вони якось зможуть вплинути, принаймні, ми на це сподіваємось", — резюмував речник української делегації у ТКГ.

Як повідомляла "ДС", президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що на засіданні Тристоронньої контактної групи в середу, 8 грудня, буде вирішено питання про перемир'я, відкриття КПВВ та обмін полоненими.

Проте член української делегації у ТКГ Сергій Гармаш за підсумками засідання повідомив, що позитивних результатів немає, у ТКГ не домовились ані про обмін полоненими, ні про відкриття КПВВ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua