• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Аудитор ЄС назвав Україну "найбільш корумпованою країною Європи": у Кулеби поскаржилися на "попередників"

Європейський аудитор Юхан Партс назвав Україну "найбільш корумпованою країною Європи". У МЗС України заявили, що Партс "дозволив собі зробити кілька публічних оціночних суджень"

Олег Ніколенко
Олег Ніколенко / twitter.com.OlegNikolenko
Реклама на dsnews.ua

Про це в коментарі РБК-Україна повідомив прессекретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, передає "ДС".

Ніколенко розповів, що "Партс дозволив собі зробити кілька публічних оціночних суджень про антикорупційний трек в Україні. Однак ми повинні спочатку розуміти, що доповідь покриває 2016-2019 рік".

За словами речника МЗС, Україна впродовж останніх трьох років досягла чималого прогресу в сфері розбудови антикорупційної архітектури.

"Така робота передбачена Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, нашими зобов’язаннями за меморандумом з Міжнародним валютним фондом та Планом дій з лібералізації візового режиму між Україною та ЄС. А головне: боротьба з корупцією — абсолютний запит українського суспільства та безумовний пріоритет президента України Володимира Зеленського", — зазначив Ніколенко.

Він підкреслив, що наразі важко не помітити досягнуті Україною результати.

"Кілька прикладів: українська влада запустила діяльність Вищого антикорупційного суду, "перезавантажила" Національне агентство з питань запобігання корупції, повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, посилила захист викривачів корупції, закрила низку прогалин в законодавстві, аби підвищити ефективність актикорупційного контролю", — пояснив Ніколенко.

Спікер МЗС вказав, що такий результат став можливим у тому числі завдяки підтримці Європейського Союзу, за що країна дякує європейським партнерам.

"Курс на повне викорінення корупції не змінити. Попереду багато роботи, аби назавжди ліквідувати цілі корупційні екосистеми, що формувалися десятиліттями", — зазначив Ніколенко.

Він також наголосив на важливості підходу до рекомендацій Євросоюзу, з якими планується і надалі працювати в інтересах українського народу, а серед найближчих кроків — ухвалення Антикорупційної стратегії на період до 2025 року.

"Важливий момент. Напередодні чергового саміту Україна-ЄС ми спостерігаємо активізацію публічної риторики від деяких європейських сил. Хочеться вірити, що подекуди відірвана від реальності критика про недостатній рівень реформ не має на меті замаскувати небажання рухатися далі на шляху європейської інтеграції нашої держави", — резюмував Ніколенко.

Він також додав, що на кону не лише виконання Україною своїх зобов’язань, але і здатність ЄС послідовно дотриматися своєї позиції.

Як повідомлялося, нещодавно Європейський аудитор Юхан Партс в інтерв'ю одному з українських видань заявив, що в Україні корупція непорівнянна з жодною з країн-членів ЄС.

Як писала "ДС", глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія поділився своїми роздумами про корупцію, підкресливши, що вона "зашита в ДНК" у українців.

Нагадаємо, європейські аудитори заявили, що головними загрозами для розвитку України залишаються корупція і масштабний вплив олігархів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua