• USD 38
  • EUR 41.2
  • GBP 48.1
Спецпроєкти

Банки видали 7 млрд. гривень іпотечних кредитів у період з січня по жовтень

За перші 10 місяців 2021 року банки збільшили видачу іпотечних кредитів у 2,5 раза – до 7 млрд гривень – у порівнянні з відповідним періодом минулого року

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування банків, повідомляє "ДС".

Українські банки повідомили, що у жовтні видали 963 іпотечні кредити на загальну суму 774 млн гривень. Про видачу нової іпотеки у звітному місяці поінформували 17 банків.

"Загалом за перші 10 місяців 2021 року банки видали 8,7 тис. іпотечних кредитів на загальну суму понад 7 млрд гривень. Якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, нове іпотечне кредитування подвоїлося за кількістю договорів та зросло у 2,5 раза у грошовому вимірі", — повідомляють у НБУ.

Нові кредити на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості займали ще більшу частку, ніж у вересні: у жовтні вона становила майже 90% усіх виданих іпотечних кредитів.

Ринок іпотечного кредитування залишається концентрованим: п'ять найбільш активних банків уклали майже 90% нових угод. Середня сума договору у жовтні знизилася до 803,9 тис. гривень із 858,1 тис. гривень у вересні. Середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами склала у жовтні 14,9% на первинному ринку та 13,5% – на вторинному.

Як повідомляла "ДС", премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні випустять облігацій на 20 мільярдів гривень для розвитку іпотеки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua