• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Більшість українців не довіряють Конституційному суду і бажають його розігнати

Реклама на dsnews.ua

60% українців не довіряють Конституційному суду і підтримують проєкт закону президента Володимира Зеленського, яким пропонується припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду

Про це свідчать результати опитування, яке було проведене Соціологічною групою "Рейтинг", повідомляє "ДС".

Як повідомляється, більшість опитаних (60%) не довіряють Конституційному суду. При цьому серед респондентів, які добре знайомі зі змістом рішення про скасування електронного декларування для високопосадовців, недовіра до інституції становить майже 80%. Найбільш не довіряють Конституційному суду прихильники Європейської солідарності, Голосу, Батьківщини, партій Шарія, Сила і честь та Слуги народу.

Лише 11% опитаних позитивно ставляться до рішення Конституційного суду щодо НАЗК та е-декларування, 25% — нейтрально, водночас більшість (59%) – негативно. При цьому, серед респондентів, які добре знайомі зі змістом рішення, негатив до нього становить 83%. Найбільш негативно до рішення Конституційного суду ставляться люди старшого віку, мешканці столиці, Західної і Центральної України, прихильники Європейської солідарності, Голосу і партії Сила і честь.

Майже 60% опитаних підтримують проєкт закону президента, яким пропонується припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду. 27% – не підтримують, 16% – не визначились.

Опитування проведення 2-3 листопада 2020 р. серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтервʼю з використанням компʼютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

    Реклама на dsnews.ua