• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Бізнесмен зі зв'язками в Росії Андрій Іванов звинуватив президента Зеленського в побудові "репресивної держави"

Власник бізнесу в окупованому Криму, який має зв'язки з Росією, власник групи компаній "Трансшип" Андрій Іванов звинуватив Президента України Володимира Зеленського в тому, що він нібито перетворив державу на "корупційну машину"

Андрій Іванов
Андрій Іванов
Реклама на dsnews.ua

Це випливає з інтерв'ю, яке Андрій Іванов дав ютуб-каналу видання "Порти України".

"Сьогодні держава працює проти бізнесу, причому — на всіх рівнях, починаючи від законодавчої влади, виконавчої влади. Адже чим держава є "за класикою" - інструмент придушення в інтересах керівничого класу. А скажіть, будь ласка, а хто у нас за Конституцією — керівничий клас ? Держава перетворилася виключно на репресивну машину", — сказав власник бізнесу на окупованому півострові Іванов.

Власник "Трансшипу" при цьому додав, що йому нібито не вистачає його освіти, щоб зрозуміти "за класикою, яке ж ми державу будуємо відповідно до Конституції". Але за Конституцією глава держави — президент, який своєю чергою виступає гарантом Основного закону. Таким чином, власник "Трансшипу" Іванов побічно звинуватив Президента України Володимира Зеленського в тому, що нібито він перетворив "державу на репресивну і корупційну машину".

Андрій Іванов заявив, що нібито "всі біжать з цієї держави". І паралельно в цьому ж інтерв'ю власник "Трансшипу" заявив, що його компанія хоче взяти участь в конкурсі на приватизацію порту "Усть-Дунайськ", який передали раніше на баланс Фонду держмайна.

Гучні заяви власника "Трансшипу" можуть бути лише прикриттям для більш глобальних цілей. Як розповідали ЗМІ, Андрій Іванов сам хоче встановити свої корупційні схеми в морській галузі України.

Зокрема, Іванов намагається отримати контроль над Морською адміністрацією України, яка входить до складу Мінінфраструктури, і завести на посаду керівника одного зі своїх людей — Іллю Тихонова, Віталія Панченка або Данила Мефедовського. Чиновники цього відомства контролюють "схеми" з оборотом мінімум $200 мільйонів на рік, головним чином — під час видачі документів морякам. Тихонов — один з авторів закону №3944, який мав прибрати схему при переатестації моряків, але за даними ЗМІ, лише цементує головні корупційні годівниці в Морській адміністрації.

Контроль над Морською адміністрацією потрібен Іванову, щоб захистити від дій влади України свої підприємства в окупованому Криму, які зокрема можуть виробляти кораблі для окупантів.

Щоб отримати контроль над Морською адміністрацією Іванов, використовує своєрідні "три колони", пишуть ЗМІ. Перша, як вже повідомлялося, на посаду глави цього відомства подалися відразу кілька людей, які мали відношення до "Морської палати" — підконтрольної Іванову організації.

На пост глави Морської адміністрації раніше також подавався Іван Ніякий — протеже Іванова, якого "збив" вже ексміністр інфраструктури Владислав Криклій. Тепер у Ніякого новий трек — "продати" себе як "консультанта" вже новому главі МІУ Олександру Кубракове.

"Третя колона" — організація Ukrainian Seafarers Union і її глава Христина Король, яка піариться на фейковій боротьбі зі "схемами" в Морській адміністрації. Король визнавала, що її організація має прямий зв'язок з Івановим і "Морською палатою".

    Реклама на dsnews.ua