• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Бойовики ізолювали журналіста Васіна від зовнішнього світу, - ООН

Реклама на dsnews.ua
Бойовики "ДНР" утримують українського журналіста і блогера Станіслава Асєєва (Васіна) і не дають йому спілкуватися із зовнішнім світом більше трьох місяців

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер на презентації 19-го доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"На території, контрольованій збройними групами, громадян, які відкрито висловлюють свої проукраїнські погляди, продовжують залякувати або вони піддаються фізичної небезпеки. Добре відомого блогера (Станіслава Асєєва - ред.), який пише про життя на контрольованій збройними групами території самопроголошеної "ДНР", тримають під вартою без права зв'язки із зовнішнім світом з початку червня", - сказала Фрейзер.

Вона зазначила, що представники Моніторингової місії ООН з прав людини задокументували на підконтрольній бойовикам території випадки, коли людей тижнями тримали без можливості спілкування із зовнішнім світом, часто в одиночних камерах. А в цей час членам їх сімей, які зверталися з вимогою контакту з затриманими, відмовляли в цьому, збільшуючи страждання людей.

За словами Фрейзер, подібна практика може призвести до насильницького зникнення людей.

"Ми нагадуємо, що згідно з міжнародним гуманітарним правом, насильницьке зникнення людей абсолютно заборонено", - підкреслила голова Моніторингової місії ООН.

Як повідомляла "ДС", раніше екс-нардеп Єгор Фірсов заявив, що зниклий на Донбасі журналіст Станіслав Васін сидить в підвалі "ДНР" за нібито шпигунство, бойовики погрожують йому тюремним ув'язненням терміном до 14 років.

    Реклама на dsnews.ua