• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Більшість корупційних схем довкола армії виявлені завдяки СБУ, — експерт про справу "Львівського арсеналу"

Більшість незаконних оборудок, які пов’язані із поставками для ЗСУ, викрито завдяки роботі Служби безпеки України

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Як пише політолог Олексій Голобуцький, про це свідчить і гучна справа про виявлені схеми з привласнення 1,5 мільярдів грн на постачанні боєприпасів, передає "ДС".

Експерт підкреслює, що до оборудки причетні колишні та діючі високопосадовці Міноборони. "Серед фігурантів – скандально відомий Олександр Лієв. Також обшуки пройшли і в нинішнього керівника цього департаменту Тоомаса Накхура і в керівника "Львівського арсеналу" Юрія Збітнєва. Майже 1,5 млрд бюджетних гривень вони намагались вкрасти на придбанні 100 тис. мінометних пострілів для ЗСУ. Гроші мали піти на закупку снарядів, однак замість цього були виведені на фіктивні фірмі. На совісті викритих СБУ ділків не просто вкрадені гроші, але і не отримані вчасно снаряди для ЗСУ. Тому викорінення таких схем – питання національної безпеки", — акцентує політолог.

Голобуцький наголошує, що подібні афери не тільки підривають обороноздатність держави, але і кидають тінь на Україну в очах міжнародних партнерів. "Тому надзвичайно важливо, що СБУ системної виявляє ці схеми: саме Служба викрила більшість незаконних оборудок, пов’язаних із поставками для ЗСУ. Тільки за останній тиждень підлеглі Малюка затримала фігурантів двох гучних справ, які пов’язані зі зловживаннями при поставках в армію. Минулого тижня арешти по іншій справі пройшли у Києві та Львові", — пише експерт.

"Всі фігуранти отримали підозри. В тому числі чинні чиновники Міонборони. За кордон втекти ніхто не встиг, а значить витоків по справі не було. Думаю, що більшість учасників схеми мають всі шанси отримати максимальну санкцію, яка передбачена по їх статті – 12 років", — резюмує Голобуцький.

Нагадаємо раніше стало відомо, що СБУ викрила чиновників оборонного відомства і менеджерів "Львівського арсеналу", які вкрали майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів.

    Реклама на dsnews.ua