• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Боротьба за прем’єрське крісло: Експерти бачать заміну Шмигалю в особі Резнікова

Кадрові ротації в Кабміні експерти прогнозують на кінець літа чи початок осені. На користь таких прогнозів наводять низку аргументів, а також схильні вважати, що вже озвучені у пресі прізвища кандидатів на крісло прем’єра — реальні. Про це зокрема розповів політолог Руслан Бортник

Реклама на dsnews.ua

За його словами кадрове питання у медійну площину наразі внесене не випадково. Заміна складу КМУ (чи то повна, чи то частково) — логічний крок, каже експерт. 

"Передусім це пов’язано із тим, що Україна набула статусу кандидата у ЄС. Це призводить до того, що роль в уряді представників ЄС – Німеччини і Франції і представників ключових донорів - 

буде посилюватися.

Друга причина – це необхідність канонізувати негативні соціальні настрої, бо не зважаючи на те, що суспільство об’єднане у протидії рф, соціально-економічна ситуація в країні і її оцінка суспільством є досить таки негативна.

І третя причина: після початку війни відбулася кристалізація команди президента. І люди, які продемонстрували свою високу ефективність — сьогодні цих людей необхідно виштовхувати далі, давати їм нові повноваження. А багато хто з таких людей свою ефективність не продемонстрували. І тому оці питання про можливу відставку, переформатування уряду, вони — логічні, обґрунтовані, і я думаю що протягом цього літа, максимум на початку осені, відбудуться якісь суттєві зміни всередині КМУ", — обґрунтував Бортник.

Раніше серед претендентів на крісло голови Уряду, у ЗМІ, зокрема, лунали прозвища Ростислава Шурми і Олексія Резнікова (чинний міністр оборони, — ред.). Шанси останнього політолог вважає високими через активні міжнародні зв’язки Резнікова. 

"Резніков – вірогідна кандидатура на посаду прем’єр-міністра України, і якраз Міноборони для нього було не найкращим місцем. Він досвідчений управлінець, хороший юрист, а міністром оборони, за великим рахунком, Резніков опинився випадково. Також я думаю, що Резніков із хорошими зв’язками за кордоном, з великою мережею зв’язків всередині України, бізнес-зв’язками, із політичним досвідом – він є дуже вірогідною і можливою кандидатурою на посаду прем’єр-міністра. Тим паче, що він користується довірою президента та знаходиться у хороших стосунках із головою ОП", — спрогнозував експерт. 

Окрім того, як стверджували окремі політичні телеграм-канали, Резніков і сам має амбіції щодо підвищення свого статусу у владі. Також вказувалося, що він, мовляв, розглядає прем’єрський пост як необхідний досвід для "кандидата в президенти". 

Зрозуміло, що прямо свої амбіції Резніков наразі не коментує. А у "Слузі народу" — після появи перших публікацій на рахунок переформатування КМУ — поспішили завірити, що кадрові питання поки ще не розглядають. 

Нагадаємо, за час роботи на посаді міністра оборони Резніков значно розширив свої міжнародні контакти, а західні політики, за даними співрозмовників УП, почали "передавати йому привіти". 

Також він став головним спікером з теми поставок в Україну зразків іноземного озброєння, що забезпечило йому надзвичайний ріст цитованості та упізнаваності, необхідних будь-якому амбіційному політику і кандидату чи то у прем’єри, чи президенти.

    Реклама на dsnews.ua