• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Мета Дія Сity — створення комфортних умов для розвитку талантів в Україні, — Денис Олейников

Реклама на dsnews.ua

Запуск проекту Дія City — масштабної ініціативи Міністерства цифровий трансформації України щодо створення сприятливих умов для роботи IT-сектора — викликав пильний інтерес з боку фахівців галузі

Про важливість запуску проєкту для IT-сектора і економіки України в цілому розповів в інтерв'ю для видання Дело.ua радник міністра цифрової трансформації і legal lead проєкту Дія City Денис Олейников.

"Дiя City — це перш за все про людей. У країні сьогодні порядку 200 000 талановитих інженерів. Мета Мінціфри підтримати перш за все їх, запропонувати їм альтернативу роботі за наймом, дати їм можливість спробувати створити свій продукт, свій стартап. Для цього і передбачені в законі основні заходи — і стимулювання венчурного фінансування стартапів (адже хлопцям потрібні гроші на цей експеримент), і створення колаборації із зарубіжними фахівцями (так легше зрозуміти світові тренди), і багато іншого", — зазначив Денис Олейников.

Окремо Олейников вказав на те, що стати резидентом Дiя City зможе будь-яка компанія, що здійснює діяльність в ІТ за напрямами, передбаченими законом (від розробки ПО до наукових досліджень в ІКТ).

У Міністерстві також заявили про стратегічну важливість створення в Україні вигідних умов для розвитку технологічних компаній, що дозволить не тільки залучити інвестиції в національну економіку, а й забезпечить гідне місце серед лідерів світового технологічного зростання в сучасному світі.

"Якщо простими словами, базова мета [Дія City] — це створення комфортних умов для роботи в країні національних талантів, а також залучення іноземних талантів з США, ЄС, інших країн. Формування в країні міжнародного центру знань, центру компетенцій. Технологічна мультикультурність створить умови для появи в країні міжнародних стартапів орієнтованих на глобальні технологічні тренди. Стартапи мають шанси вирости в національні технологічні компанії, що продають цифровий продукт на глобальний ринок. і це не просто історія про гроші. Мінціфра хоче, щоб в країні виросли власні Google, Facebook і Amazon, які сформують нову економіку України і забезпечать гідне місце України в європейській і світовій цифровий порядку", — зазначає Олейников.

У Мінціфри впевнені, що українські стартапи та продукти цілком готові скласти конкуренцію на глобальному цифровому ринку, відзначаючи вже досягнуті успіхи.

"Українські хлопці вже продавали стартапи Snapchat та інших світових грандів. Останній приклад — недавній успіх стартапу ReFace, який вперше в історії України став №1 у світовому App Store. Мінціфра надходить сьогодні абсолютно чітко і обгрунтовано, прагнучи розвинути цей успіх України, поставити його на сіcтемну основу і досягти ще більш грандіозних цілей", — заявив Олейніков.

Перший пакет законодавчих ініціатив по запуску проєкту Дія City є комплексною реформою, яка передбачає внесення змін до низки законів України, а також зміни до Податкового кодексу, Кодекс законів про працю, КК і КПК. Дія City створює спеціальний правовий режим для працівників IT-сектора, вводить елементи англійського права, а також нового стандарту зайнятості — GIG.

Міністерство цифрової трансформації передбачає, що ключові зміни будуть прийняті Верховною Радою до кінця 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua