• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Чекістська дресирування. Як Пасічник муштрує жителів ОРЛО блэкаутом

І ДНР, і в ЛНР роль масовки на прийдешніх псевдовиборів доручено зіграти особовому складу російської окупаційної армії
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" - головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Остання "передвиборна" підготовка

До фейкових "виборів глави і парламенту ДНР" залишився ще цілий місяць, а вже минулого тижня т.в.о. ватажка російської окупаційної адміністрації в ОРДО Пушилину вдалося остаточно підчистити найменші перешкоди перед своїм тріумфальним "обранням". Адже до "виборів глави ДНР" допущені лише четверо самих невідомих квазиконкурентов Пушилина. Зате підірваний у минулий вікенд в Донецьку на з'їзді Компартії ДНР" кандидат-комуніст Хакимзянов змушений був відмовитися балотуватися самостійно, а ось іншому пушилинскому конкуренту Губареву благополучно відмовлено у балотуванні під приводом дрібного шахрайства оного.

Хоча екс-"народний губернатор", у якого пушилинцы нещодавно безпардонно рейдернули його кишенькову сепаратистську організацію "Вільний Донбас", ще намагався чинити опір і навіть спеціально з'їздив за підтримкою до Москви, де, за словами самого Губарєва, "зустрічався з чиновниками з адміністрації президента Росії, з генералами та депутатами Думи, з людьми з близького оточення Володимира Путіна і з редакторами провідних ЗМІ". Проте всі ці губаревские старання відразу після його повернення в донецькі рідні пенати накрив 5 жовтня мідним тазом "ЦВК ДНР" - з 15 тис. необхідних для реєстрації на вибори" підписних листів у понад половині були нібито виявлені порушення, отже, визнані недійсними. Як кажуть, все пройшло без шуму і пилу, так що Губарєв може вже просто розслабитися.

До того ж, як стало відомо українській військовій розвідці, і ДНР, і в ЛНР роль масовки на прийдешніх псевдовиборів доручено зіграти особовому складу російської окупаційної армії. Більше того, до участі в голосуванні передбачається залучити всі 100% так званих "військовослужбовців" з'єднань і частин першого і другого армійських корпусів ЗС РФ. Навіть тих, хто "із вступом на військову службу" ухилився від оформлення "республіканських паспортів". Спеціально для таких "ихтамнетов" придумана елементарна річ - їм видають "тимчасові довідки про громадянство" або ДНР, або ЛНР (все залежить виключно від місця їх дислокації військового підрозділу), за яким "дільничні комісії будуть зобов'язані видавати відповідні "бюлетені".

Луганський блекаут

Здавалося б, у тво ватажка російської окупаційної адміністрації в ОРЛО Пасічника на ввіреній йому території взагалі все схоплено, але і він вирішив перестрахуватися від усіляких несподіванок під час "обрання" себе коханого 11 листопада. Так, двом більш-менш відомим луганчанам діячам - директорові Луганського лікеро-горілчаний завод "Луга-Нова" Держаку та начальнику луганського "Міськсвітла" Родіонову - "ЦВК ЛНР" відмовив в реєстрації на вибори", тому ніяких навіть найнеймовірніших форс-мажорів прямий ставленик ФСБ Пасічник тепер зовсім не чекає.

Реклама на dsnews.ua

Але "для порядку" і підтримання звичайних жителів ОРЛО в тонусі даний чекіст вдався до суто гебістської "передвиборної технології" - муштрувати їх усілякими дефіцитами, організувавши на всі поточні вихідні луганський блекаут. З 00:00 6 жовтня вся "молода республіка" занурилася в темряву з-за "планових регламентних робіт на підстанції "Перемога 500 кВт". Благо окупаційна адміністрація попередила про "плановому" блэкауте за день, порадивши також запастися на кілька днів водою, тому що рівень напруги у зв'язку з обмеженим лімітом буде низький, і насоси не зможуть включитися для подачі води".

Як тільки про це оголосили "ЛНР-ЗМІ", в Луганську почалася справжня паніка - люди кинулися скуповувати хліб, мінералку та інші продукти, а також свічки, ліхтарики і батарейки. З полудня 5 жовтня в місті масово перестали працювати ліфти у багатьох багатоповерхівках, а після обіду геть закрилися практично всі магазини, аптеки і будь-які кіоски перш за все тому, що їм торгувати було вже банально нічим. Багато в соцмережах, скаржачись на всілякі дефіцити, радили один одному хоча б встигнути зарядити мобілки, на що їм сказали - "влада" в тому числі і попереджали про перебої зі зв'язком. Одним словом, як хтось по-чорному пожартував, "новий апокаліпсис підкрався непомітно".

"Викриття" 80-річного "корупціонера"

Ще один вельми показовий випадок "дресирування" жителів ОРЛО також стався на минулому тижні. Мова йде про те, що на тлі загрузла по вуха в мегакорупції місцевої окупаційної адміністрації тамтешні поліцаї відрапортували про затримання "злісного корупціонера". Ним виявився 80-річний професор Луганського університету ім. Тараса Шевченка Георгій Максименко, в останні роки працює "директором Інституту фізичного виховання і спорту" при захопленій окупантами університеті.

"МВС ЛНР" поставило цього аж надто літньому пенсіонерові ні багато ні мало, а "корупційні фінансові угоди", якими за фактом виявилися "систематичне завищення собі кількості відпрацьованих годин". Як підрахували в даному "відомстві", Максименко за все 4,5 роки окупації отримав "зайвої зарплати" на загальну суму 75 тис. руб. (близько 30 тис. грн). Схоже, ці гроші допомогли старому просто вижити в надскладних луганських умовах, але тепер до самої смерті йому, мабуть, буде залишатися "на підвалі".

    Реклама на dsnews.ua