• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Чернишов спрогнозував, коли ухвалять зміни до Конституції щодо децентралізації

Зміни до Конституції в частині децентралізації буде ухвалено протягом 2021 року

Олексій Чернишов
Олексій Чернишов
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов в інтервʼю агентству "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Дійсно, щоб завершити цей етап реформи, нам необхідно внести зміни до Конституції. Над цим працює спеціальна робоча група при Офісі президента, до якої входжу і я. Тому цього року такі зміни теж заплановані. Наш план — прийняти все цього року: два закони і зміни до Конституції. Після цього вже можна буде говорити про ухвалення закону "Про префектів" і обговорення необхідності закону "Про столицю", — розповів Чернишов.

Щодо інших законодавчих актів, які потрібні для реформи децентралізації (серед них — "Про місцеві державні адміністрації" та "Про місцеве самоврядування"), міністр зазначив, що ухвалення нових редакцій цих двох законів і забезпечить остаточне врегулювання всіх питань, зокрема щодо повноважень на місцях.

"Це має бути найближчим часом. З нашого боку законопроекти розроблені, обговорені, пройшли відповідні консультації і слухання з органами місцевого самоврядування, профільними асоціаціями. Цього року всі ці питання маємо закрити", — каже Олексій Чернишов.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський закликав народних депутатів цього року затвердити зміни до Конституції в частині децентралізації влади, щоб запровадити інститут префектів у регіонах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua