• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Чисельність російських військ на кордоні України подвоїться, — Офіс президента

Найближчим часом кількість російських військових на кордоні з Україною збільшиться вдвічі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник голови Офісу президента Роман Машовець під час зустрічі з послом Швеції в Україні Тобіасом Тібергом, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Машовець подякував дипломату за підтримку Швецією суверенітету і територіальної цілісності України, а також "привернув увагу до нарощування Росією військових сил вздовж українських кордонів, у результаті чого їхня чисельність невдовзі має подвоїтись, а також до загострення російською стороною ситуації на сході України й порушення нею режиму припинення вогню".

Заступник голови ОП наголосив на важливості скоординованих дій на міжнародному рівні щодо недопущення ескалації конфлікту.

"Якщо Росія відмовиться від пропозицій розумних рішень, то ми і вся міжнародна спільнота чітко побачить, хто винний у дестабілізації ситуації», — зазначив Машовець.

Особливу увагу заступник голови ОП звернув на небажання російської сторони виконувати раніше досягнуті домовленості і дотримуватися курсу на мирне врегулювання конфлікту.

Зі свого боку посол Швеції позитивно оцінив зусилля української сторони щодо мирного врегулювання конфлікту і повернення до режиму припинення вогню.

«Україна дотримується правил міжнародного права і міжнародного гуманітарного права», — підкреслив Тіберг.

Посол зазначив, що Швеція і надалі буде звертати велику увагу на ситуацію на Донбасі і підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України.

Як повідомляла "ДС", головнокомандувач Збройними силами України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України на території тимчасово окупованого Криму і окремих районів в Донецькій і Луганській областях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua