• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Число ядерних боєприпасів Росії і США збільшилося

90% світових ядерних боєприпасів знаходяться в Росії і США. Обидві країни збільшили їх кількість

ілюстративне фото
ілюстративне фото / ZanozaTV
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється в новій доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем світу ( SIPRI ), передає "ДС".

За даними Інституту, загальна кількість ядерної зброї на початок поточного року склала 13 080, що на 320 одиниць менше, ніж держави мали на початок 2020 року.

Так, загальне число ядерних боєприпасів, розгорнутих в даний час, збільшилася з 3720 в минулому році до 3825 в поточному місяці.

"На початку 2021 року біля обох країн було приблизно на 50 ядерних боєголовок в оперативному розгортанні більше, ніж роком раніше. Росія також збільшила свій загальний військовий ядерний арсенал приблизно на 180 боєголовок, в основному внаслідок розгортання більшої кількості міжконтинентальних балістичних ракет наземного базування (МБР) і балістичних ракет підводних човнів (БРПЛ)", — зазначено в звіті.

Відзначається, що більше 90% світової ядерної зброї належить Росії і США. Водночас обидві держави мають великі і дорогі програми з модернізації ядерних боєприпасів.

"Загальна кількість боєголовок в глобальних військових арсеналах зараз, схоже, збільшується, і це є тривожною ознакою того, що тенденція до зниження, яка характеризувала глобальні ядерні арсенали після закінчення холодної війни, застопорилася", — додають експерти.

В Інституті припускають, що Росія і США надають ядерній зброї все більше і більше значення в контексті своєї національної безпеки.

Нагадаємо, за даними української розвідки, Росія вивчила всі можливості для установки ядерної зброї на території анексованого Криму, однак окупанти вважають таке розміщення недоцільним.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua