• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

"Чому Подоляк – голос армії? Я його бачив тільки на пеньках у Януковича": Данілов закликав не маніпулювати цифрами про війну

Секретар РНБО Олексій Данілов не розуміє, чому радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк став голосом армії. Він закликає не маніпулювати цифрами про військову допомогу та втрати військових

Реклама на dsnews.ua

Про це Данілов розповів в інтерв'ю "Ліга.net", передає "ДС".

"Я не розумію, чому він робить такі заяви. Він представник Генштабу? Я його бачив тільки на пеньках у Януковича. Не розумію, з якого переляку він зараз є голосом армії. Такі речі має казати Залужний, Шаптала (начальник Генштабу ЗСУ. – ред.) та міністр оборони", — прокоментував секретар РНБО заяви Подоляка про потреби ЗСУ в озброєнні. 

Вын також додав, що низка країн сьогодні надають Україні військове озброєння – і дуже багато з них просять не розповідати про це.

На запитання журналіста, чи не замало виділено військової допомоги за підсумками "Рамштайну-3", він сказав, що "нам треба поставити собі запитання: а хто нам що зобов’язаний?".

"Для цього у нас мають бути трошки інші відносини з тими країнами, які беруть на себе зобов’язання. Якби наша країна була членом НАТО, то була б зовсім інша розмова і змінилась би конфігурація таких зустрічей. Сьогодні ми маємо дякувати країнам, які надають нам допомогу. Їх дуже багато. Не про всі ми знаємо. Дуже багато країн просять не озвучувати військове озброєння, яке вони нам передають. Мине час і буде наша перемога — будемо всім дякувати", — зазначив Данілов.

Також Данілов спростував інформацію, начебто Україна втрачає на фронті щоденно до 1000 військових. Деякі діячі, які про це розповідають, за його словами, не мають доступу до такої інформації.

"Я хочу ще раз звернутися до діячів, які розповідають, що у нас щоденно 200, 300 і більше людей на фронті (гинуть — ред.). Дехто взагалі про 1000 заявив… У них немає можливості отримати таку інформацію", — заявив Данілов.

Він додав, що не знає, чим ці заяви можуть бути спровоковані, але зазначив, що "треба відповідати за свої слова".

"І коли мова йде про загиблих, такого робити в жодному разі не можна. Цим не можна жонглювати. Це не кеглі й не цирк. Це життя людей", — підкреслив секретар РНБО.

Нагадаємо, раніше Данілов заявив, що зброя із США в Україну за законом про ленд-ліз почне надходити в найближчі місяці. Це може бути липень-серпень, можливо — вересень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua