• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Що буде в законі про олігархів. За якими параметрами Банкова планує проводити "зачистку"

Для "деолігархізації" України на Банковій планують створити реєстр олігархів. Зараз вже відомі деякі з параметрів, за якими буде визначатися потрапляння в цей реєстр

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили інформовані джерела "ДС", коментуючи закону про статус олігархів, розробку якого ініціював президент Володимир Зеленський.

За словами джерел, в Україні буде створено орган, який займеться реєстром олігархів. За основу нібито взяли антитрастове законодавство США й очікується, що спікери Банкової будуть це всіляко підкреслювати у своїх коментарях.

При цьому джерела вважають, що головне завдання, яке переслідує влада — роздрібнити великі компанії, оскільки одним з перших критеріїв для потрапляння в "реєстр олігархів" є монопольне становище в певних галузях.

Також серед критеріїв — наявність політичного впливу, наявність у власності засобів масової інформації. При цьому якщо когось визнають олігархом, то планується, що він повинен буде або продати свій телеканал, або на ньому зможуть транслювати тільки розважальний контент, без новин і політичних програм.

Крім того, за словами джерел, влада планує відстежувати активність в соцмережах ботів, які працюють в інтересах того чи іншого олігарха.

Нагадаємо, 15 квітня президент Володимир Зеленський ініціював розробку та прийняття закону про статус олігархів, який покликаний "перетворити" олігархів на бізнесменів. Закон визначатиме, зокрема, "що буде з цими людьми", які будуть проти них вводити санкції. Гарант зазначив, що влада підтримує весь бізнес в Україні, в тому числі і великий. Однак, за його словами, необхідно припинити вплив олігархів в Україні, її політичний і економічний курс.

Пізніше перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що в документі будуть вказані 7 критеріїв, за якими визначатимуть олігарха, а секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данилов заявив, що за цими критеріями в Україні налічується 13 олігархів.

"Дещо нам уже вдається. Наприклад, вперше за багато років не збільшилася, а зменшилася кількість олігархів. Мінус Медведчук… Будуть ще мінуси, поки всі олігархи не стануть просто великими бізнесменами", — заявив він.

    Реклама на dsnews.ua