• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Цілком логічно, але сподівалися на більше: Зеленський подякував НАТО за перспективу

Президент Володимир Зеленський висловив подяку лідерам країн-членів НАТО за позицію щодо членства України в Північноатлантичному альянсі після виконання Плану дій щодо членства

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

"Ми вдячні членам НАТО за таке цілком логічне рішення, яке повністю підтвердило рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року", — зазначив президент.

У той же час, в Україні очікували від нинішнього саміту більше.

"Водночас у рішенні цьогорічного саміту відсутні конкретні часові межі наступних кроків у нашому зближенні з НАТО, на які ми сподівалися", — сказав Зеленський.

У комюніке саміту країни НАТО підтвердили готовність і надалі надавати практичну підтримку Україні у впровадженні реформ в секторі безпеки і оборони.

"Ми продовжимо курс на реформи у сфері безпеки й оборони з тим, щоб іще більше відповідати стандартам взаємосумісності з державами – членами НАТО", — зазначив Зеленський.

Лідери НАТО високо оцінили вагомий внесок України в операції Альянсу, а також наголосили на важливості військового співробітництва та ініціатив з нарощування потенціалу між союзниками і Україною.

"Україна, не будучи членом НАТО, вже сьогодні вносить свою вагому частку в забезпечення євроатлантичної безпеки. Протистояння російській агресії на сході, під час якого, на жаль, продовжують гинути українські воїни, є нашим неоціненним внеском у безпеку всього євроатлантичного простору", — зазначив Глава держави.

Відзначається, що Зеленський продовжить в подальших двосторонніх переговорах з лідерами держав — членів НАТО детальне обговорення євроатлантичних прагнень України.

"Роль України у забезпеченні глобальної безпеки має бути належним чином оцінена", — підкреслив Зеленський.

Як повідомляла "ДС", в підсумковому комюніке саміту також зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ).

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua