• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Цілком реально": Шмигаль підтримав ідею Зеленського висадити мільярд дерев

Кабінет міністрів затвердив порядок використання коштів для інвентаризації лісів, також, за словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, план у найближчій перспективі висадити 1 млрд дерев — цілком реальне завдання

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

Про це очільник уряду заявив під час засідання уряду, передає "ДС".

"Не менш важливе регіональне питання — це інвентаризація лісів. Затверджуєм порядок використання коштів, аби в повній мірі провести цю інвентаризацію за наступні 4 роки", — сказав Шмигаль, відкриваючи засідання уряду.

Згодом уряд підтримав це рішення — цього року на відповідні заходи передбачається майже 20 млн грн.

За словами премʼєра, таку масштабну та комплексну реформу лісової галузі запущено вперше за історію незалежності.

"Ми запускаємо інвентаризацію лісів, що дасть можливість зрозуміти всю інформацію про їх кількість та якість.

Дуже активно впроваджуємо цифровізацію, аби знищити всі можливі корупційні фактори. Вже зараз починається бета-тестування двох найбільших послуг лісової галузі у цифровому форматі — отримання лісорубного квитка й сертифіката про походження лісоматеріалів", — додав Шмигаль.

"У найближчій перспективі є план висадити 1 млрд дерев. Цілком реальне завдання від президента України, адже лише торік в Україні, за даними Держлісагентства, було висаджено майже 200 млн молодих дерев. Тому будем прискорюватись — і це надзвичайно важливо", — резюмував премʼєр.

Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський повідомив, що для висадки 1 млрд дерев в рамках проєкту "Зелена країна" на найближчі 3 роки буде потрібно 2 млрд грн, які будуть залучені за рахунок діяльності лісових господарств і з держбюджету.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua