• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Протидія COVID-19: Рада схвалила закон про спрощену процедуру закупівель

Верховна Рада підтримала удругому читанні проєкт закону №6293 про зміни до закону "Про публічні закупівлі" щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За відповідне рішення проголосували 339 народних депутатів, передає "ДС"

Згідно з положенням закону, на період дії карантину, який встановив Кабмін, закупівля товарів, робіт і послуг, які пов'язані з наданням допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19, відбуваєтиметься за спрощеною процедурою. Також ця процедура запроваджується щодо виконання заходів із запобігання поширення коронавірусу.

Метою закону є покриття критичної потреби опорних закладів у незалежних джерелах кисню, а саме — кисневих станціях.

Згідно з постановою уряду від 9 жовтня 2020, заклади охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, отримали субвенцію у розмірі близько 2,3 млрд грн. За рахунок цих коштів лікарні могли купувати будь-який спосіб кисневої подачі на власний розсуд.

За результатами використання цих коштів виявили, що переважна більшість закладів закупила портативні кисневі концентратори через швидкість їх закупівлі на ринку та простоту обслуговування. 

У пояснювальній записці йдеться, що пріоритетним способом стратегічної підготовки України до наступних загострень пандемії COVID-19 (зокрема, восени 2021 року) є завчасне виділення ресурсів та початок робіт з проєктування та закупівель обладнання для кисневих станцій. У випадку, якщо такі роботи розпочати, за 4-6 місяців у лікарень існують шанси отримати кисневі станції.

Як повідомляла "ДС", раніше Кабінет міністрів ухвалив постанову щодо фінансування закупівлі вакцини проти COVID-19 за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку через спеціалізовану організацію Краун Ейджентс Лімітед (CROWN AGENTS LIMITED).

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua