• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

COVID-паспорт в ЄС: ковід-дисидент від "Слуг" розповів ПАРЄ про порушення прав

Народний депутат від "Слуги народу" Юрій Камельчук, який раніше ставив під сумнів існування коронавірусу і заперечував необхідність щеплень, заявив, що введення COVID-паспорту може порушити права людини на приватність і свободу пересування

Паспорт імунітету
Паспорт імунітету / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Камельчук сказав під час дебатів 22 червня в Парламентській асамблеї Ради Європи, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Сьогодні в деяких країнах Європи обговорюється запровадження «паспортів імунітету» з поміткою про те, що людина не заразна. З цим явищем потрібно бути дуже обережним. Зберігання та використання «паспортів імунітету» (сертифікатів про COVID-вакцинацію – ред.), на жаль, не допоможе урядам вирішити проблему, яка, серед іншого, має серйозну етичну сторону. Для подолання пандемії потрібна система надійного тестування, яка виключає будь-які помилки. А також єдині правила для всіх країн світу», — переконаний член української делегації в ПАРЄ.

Камельчук нагадав, що доступність вакцин проти COVID-19 поки дуже обмежена, а тому Всесвітня організація охорони здоровʼя рекомендувала країнам не вимагати такі сертифікати від туристів і відвідувачів країн.

«Запровадження ж Covid-паспортів, імовірно, призведе до обмеження прав людини», — додав нардеп.

На думку українського парламентарія, сертифікати про щеплення, а також даних імунізації для інших цілей, крім чисто медичних, наприклад, для надання людям ексклюзивного доступу до прав, послуг або громадських місць — теж викликає питання.

Камельчук уточнив, що проблема стосується значної кількості людей в світі, у яких таких сертифікатів не буде.

«До ризиків перешкоджання прав на пересування і ризиків дискримінації, такий винятковий підхід може мати й інші наслідки. Наприклад, порушувати право на приватне життя людини, свободу віросповідання, доступу до роботи, житла чи освіти», — додав нардеп.

При цьому в Європейській народній партії, представником якої є Камельчук, з розумінням поставилися до ситуації, оскільки Covid-паспорти дозволять туристичній галузі повернутися до нормальної діяльності, і це стане поштовхом для відновлення світової економіки.

«Ось чому ми повинні знайти розумний баланс: населення має розуміти, що Covid-паспорти звільнять їхніх власників від певних обмежень, але й не призведуть до дискримінації та порушення прав осіб, які обрали інший шлях», — переконаний представник української делегації в ПАРЄ.

Як повідомляла "ДС", 21 червня в ПАРЄ Юрій Камельчук був обраний спікером з питань запровадження COVID-паспортів.

Нагадаємо, в грудні 2020 року Камельчук заявив, що не вірить в ефективність вакцин проти коронавірусу, оскільки це захворювання, за його словами, штучне. При цьому він вважає, що саме ВООЗ вводить людей в оману.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua