• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Данілов про "олігархічний закон" Зеленського: потрібні додаткові важелі

Президентський законопроєкт щодо статусу олігарха є важливим кроком на шляху до деолігархізації в Україні, однак в цілому цей процес потребує додаткових законодавчих важелів

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов, інформує "ДС".

"Внесений главою держави законопроєкт – перший і тому найважливіший крок на шляху до реалізації завдання стосовно повного демонтажу олігархічної системи. Цей крок — безпрецедентний в історії України, і, без перебільшення, вирішальний для її сучасності і майбутнього. Але оскільки корупційна олігархічна система послідовно і системно будувалася протягом трьох десятиріч, її неможливо зламати одразу, і тому необхідним є комплексний підхід", — сказав Данілов у коментарі "Українській правді".

Він зазначає, що поряд із законопроєктом, внесеним Зеленським, стоїть питання про створення додаткових законодавчих важелів, які дозволять ефективно ліквідувати політико-економічний вплив олігархів.

Йдеться, за словами секретаря РНБО, про необхідність врегулювання на законодавчому рівні питань щодо лобізму, удосконалення регулювання трансферного ціноутворення, посилення безпеки зовнішніх і внутрішніх інвестицій як складової національної економічної безпеки, впровадження ефективних антитрастових заходів протидії діяльності олігархічних монополій, захисту інвестицій шляхом впровадження ефективних інструментів незалежного судового контролю.

На думку Данілова, сформована таким чином законодавча база дозволить захистити вітчизняну економіку і стане основою захисту національних інтересів.

Як писала "ДС", 3 червня на сайті Верховної Ради зʼявився текст законопроєкту №5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, повʼязаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Раніше, аналізуючи президентський законопроєкт, нардеп фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що олігархом особа визнається за рішенням Ради нацбезпеки і оборони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua