• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Данілов закликав українських журналістів не підігрувати Росії в інформаційній війні

Секретар РНБО Олексій Данілов закликав українських журналістів до відсічі російської агресії на інформаційному фронті

Олексій Данілов
Олексій Данілов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook, передає "ДС".

"Восьмий рік Україна протистоїть гібридної військової агресії Росії. І ця війна триває не тільки на передовій, але і на інформаційному фронті, де однією з головних цілей РФ є українські ЗМІ, експерти, представники громадянського суспільства — всі ті, хто формує позиції і є лідером думок. в цьому плані Кремль діє в суворій відповідності з канонами роботи російських спецслужб в умовах військової агресії. всі антиукраїнські наративи сплановані, створюються і керуються з російської території; широко використовується "чорна" пропаганда, відверті вигадки і брехня; для донесення дезінформації використовуються всі можливі засоби комунікації. Весь цей інформаційний тероризм і інформаційна "пандемія" переслідують єдину мету — вплинути на нашу здатність протистояти російській агресії, створити паралельну інформаційну реальність", — написав Данілов.

За його словами, "сприяє цьому і "пʼята колона" всередині нашої держави".

Секретар РНБО підкреслив, що платформою для мадагсового поширення дезінформації все більше стають не тільки класичні засоби масової інформації, але і соцмережі і месенджери, де немає ані самоцензури, ані редакційної політики.

Він звернув увагу, що зі спробою ескалації російської гібридної агресії на Сході України в геометричній прогресії зросла також кількість фейків і спроб маніпулювання свідомістю людей.

Тому, за словами Данілова, відповідальне ставлення до достовірності інформації набуває зараз першорядне значення, є важливим елементом інформаційної безпеки держави.

"Шановні журналісти, шановні друзі! Наполегливо просимо виважено і максимально точно подавати інформацію в період активізації пропагандистської кампанії з боку РФ, не піддаючись на провокації і не підігруючи дезінформаційним кампаніям, мета яких — послабити нашу здатність протистояти ворогові. Найкраща наша зброя — Правда!", — написав секретар РНБО.

Нагадаємо, раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької та Луганської областей. В останні кілька тижнів на Донбасі фіксується загострення, ЗСУ зазнають втрат.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua