• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Данілов заявив, що у попередніх рішеннях РНБО про "злодіїв у законі" помилилися щодо 108 осіб

У попередніх рішеннях РНБО припущено помилки щодо 108 осіб, визначених як "злодії в законі"

Олексій Данілов
Олексій Данілов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби РНБО, передає "ДС".

"Помилки були виправлені. 8 співробітників МВС, які готували ці рішення, за інформацією міністра, понесли за це покарання", — сказав секретар РНБО Олексій Данілов.

"Наступне питання, яке ми розглядали на порядку денному (засідання РНБО 15 жовтня, — "ДС") — питання щодо інформації про стан виконання протокольного доручення, яке стосується застосування санкцій щодо контрабандистів і злодіїв у законі. Почали з питання криміналітету.

Була доповідь міністра внутрішніх справ. На превеликий жаль, у рішеннях РНБО, які готувалися раніше, були свідомі або несвідомі помилки щодо 108 осіб, які ми вже виправили. Міністр поінформував, що 8 осіб, причетних до оформлення цих документів, понесли покарання. Частина з них звільнено з лав Міністерства внутрішніх справ, дві людини понижені в ієрархії роботи цього міністерства", — цитує Данілов "Українська правда".

Він також повідомив, що РНБО доручила міністру внутрішніх справ провести додаткову перевірку щодо 9 осіб зі згаданого списку санкцій.

"Було прохання людей, які ставлять питання волонтерів, наших батальйонів, щодо 9 осіб, які були внесені в цей список. Їхнє бачення — що треба провести додаткову перевірку цих осіб. Є протокольне доручення міністру зробити таку перевірку і, в разі необхідності, внести на найближче засідання РНБО відповідні пропозиції щодо цих осіб, які повинні пройти додаткову перевірку ще й Міністерства внутрішніх справ,"- сказав секретар РНБО.

Він також зазначив, що стосовно кримінальних авторитетів і злодіїв в законі "триває робота".

"Ми отримали звіт, де вони зараз перебувають. З усіх 17 злодіїв у законі, які були під санкціями, на сьогоднішній день жоден із них не перебуває на свободі. Частина з них покинула територію нашої країни, інша перебуває в СІЗО", — заявив Данілов. 

Нагадаємо, 14 травня президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО, на якому було прийнято рішення про застосування санкцій до представників кримінальних угруповань. Застосовані обмежувальні заходи до 557 так званих "злодіїв у законі", 542 з яких — іноземці, 15 — громадяни України.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що в Україні більше немає "злодіїв у законі". Крім того, триває процедура видворення "кримінальних авторитетів", з 111 їх залишилося 42.

4 червня президент Володимир Зеленський заявив, що після санкцій РНБО вдалося досягти нульового впливу "злодіїв у законі" на криміногенну ситуацію в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua