• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

ДБР знайшло зловживання в Міненерговугілля на 1,5 млрд грн: проводиться майже півсотні обшуків

Державне бюро розслідувань проводить обшуки за фактами передачі чиновниками Міністерства енергетики та вугільної промисловості газорозподільних систем в користування приватним операторам, чим було завдано збитків в 1,488 млрд грн

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Держбюро розслідувань, передає "ДС".

Відзначається, що 21 лютого 2017 року Кабмін затвердив типовий договір експлуатації газорозподільних систем. Документ передбачає щорічну оплату за експлуатацію державного майна. Зокрема, до державного бюджету має перераховуватися 10% від залишкової вартості.

У той же час, в ході слідства було встановлено, що в 2017 році тодішні чиновники Міністерства енергетики та вугільної промисловості в змові з "обл-, міськгазами" уклали з 37 приватними операторами договори, в яких передбачено безоплатне користування державним майном.

За три роки в результаті зазначених дій державі завдано збитків на суму 1 млрд 488 млн грн.

3 червня 2021 року слідчі Головного слідчого управління ГБР одночасно проводять 47 обшуків на території України, в тому числі в Міністерстві енергетики України, НКРЕКУ, 37 операторів газорозподільних систем, зокрема Маріупольгаз, Дніпропетровськгаз, Вінницягаз, Черкасигаз, Хмельницькгаз, Чернігівгаз, Київоблгаз і ін. Також слідчі прийшли додому до колишніх чиновників.

Досудове розслідування триває, перевіряються на причетність до скоєння злочину посадові особи Міненерговугілля і керівники операторів газорозподільних систем і їх кінцеві бенефіціарні власники.

Як повідомляла "ДС", Антимонопольний комітет визнав Міненерговугілля і окремих учасників ринку енергетичного вугілля порушниками конкурентного законодавства і наклав на них штрафи, загальна сума яких становить майже 800 млн грн.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua