• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Денісова відвідала Саакашвілі у в'язниці та дізналася про його потреби

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який перебуває у в'язниці в Руставі, не припинятиме голодування та не лягатиме до тюремної лікарні

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова після відвідин Саакашвілі у камері, повідомляє "ДС".

"На 27-й день голодування Міхеіл виглядає блідим та виснаженим, йому складно говорити. За час перебування в пенітенціарній установі він 4 рази пережив критичні стани, двічі йому проводили переливання крові… Під час нашої розмови Міхеіл наголосив, що категорично відмовлятиметься від примусового годування", — повідомила вона, зазначивши, що ЄСПЛ визнав тортурами примусове годування.

За словами омбудсмена, за Саакашвілі спостерігає лікар-терапевт, двічі на день у нього беруть аналізи, а у дворі в'язниці чергує реанімобіль. Однак у критичних ситуаціях обладнання спецтранспорту буде недостатньо і тому Саакашвілі необхідно перевести до спеціалізованого медичного закладу. При цьому він відмовився лягати до тюремної лікарні через "ризик для життя". Там також немає необхідного медичного обладнання.

"Тому, у разі необхідної госпіталізації та надання невідкладної медичної допомоги, звертатимуся до Міністрa юстиції Грузії з проханням розглянути можливість переведення громадянина України Міхеіла Саакашвілі до цивільного медичного закладу", — зазначила вона.

Також Денісова обговорила із Саакашвілі порушення його процесуальних прав у п'яти кримінальних справах. За двома вже є вироки, і він відбуває покарання. Ще дві кримінальні справи, які було порушено проти Саакашвілі у 2014 році, судами досі не розглянуто. Останні судові засідання пройшли 2 місяці тому. Суд ігнорує клопотання адвокатів та самого Саакашвілі про публічний розгляд цих справ.

При цьому Саакашвілі впевнений, що є в'язнем президента Росії Володимира Путіна.

"Втім, за будь-яких обставин він не хоче зашкодити Україні та допустити кровопролиття в Грузії", — наголосила омбудсмен.

Нагадаємо, Саакашвілі був затриманий 1 жовтня у Тбілісі. Прем'єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі заявив, що експрезидент Грузії Саакашвілі повернувся на батьківщину, щоб вчинити вбивство опозиціонерів та заворушення. Він зазначив, що Саакашвілі зможе повернутися до України лише після того, як проведе у в'язниці весь термін. При цьому президент України Володимир Зеленський сказав, що має намір добиватися повернення заарештованого в Грузії колишнього президента цієї країни Михайла Саакашвілі в Україну, оскільки має українське громадянство.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua