• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Депутат Держдуми назвав повернення Донбасу пасткою Путіна

Реклама на dsnews.ua
Проросійські сили в Україні посиляться, коли тимчасово окуповані райони Донбасу повернуться під контроль України

Таку думку в інтерв'ю "Апострофу" висловив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, передає "ДС".

За його словами, Росія військовою агресією на Донбасі намагається домогтися визнання законності анексії Криму.

"Я вважаю, заради цього Росія взагалі і розв'язала цю всю історію на Сході України. Це було тільки для того, щоб розмінятися з Кримом. Не виходить, і тому Путін потім пішов у Сирію для рівного такого ж розміну. Мовляв, давайте, США, ми з вами домовляємося по Сирії, а ви забудьте про Крим", - сказав він.

Пономарьов підкреслив, що Кремлю важливо домовлятися по Криму саме з Заходом, а не з Україною.

"Росії важливо не домовитися з Україною на цю тему, а з європейцями і американцями, тому що це пов'язано з санкціями. У Кремлі не вважають, що треба з вами домовлятися, тому що пройде якийсь час і вся влада зміниться. Їм важливо самим не бути міжнародним ізгоєм і не бути постійно під пресом. Але поки цього розміну, слава Богу, не намічається. Судячи з позиції нинішньої адміністрації у Вашингтоні, найближчим часом і не вийде. Ця позиція цементирована в тому самому рішенні Конгресу [за антиросійським санкціям]", - зазначив екс-депутат Держдуми.

Також він вважає, що Росія спробує зіграти на повернення ОРДЛО під контроль України, щоб конвертувати їх "під вплив на Україну".

"І вибори в цьому сенсі, звичайно, є ключовим питанням, тому що якщо погодитися з тим, що ця територія бере участь у загальнополітичній життя України прямо з першого дня, то ви отримаєте ситуацію, коли "Опозиційний блок" отримає +10%, відповідно, чинна влада отримає -10%. А оскільки у вас все йдуть ніздря в ніздрю, то ця добавка практично гарантує те, що наступним президентом країни буде представник "Опозиційного блоку", - зазначив Пономарьов.

"Не скажу 100%, але дуже висока ймовірність, що так і буде, - зазначає політик. - Як мінімум це 100-відсоткова гарантія, що у другому турі точно буде саме людина з подібною партії, практично кого б вони в цій ситуації не висунули. Чи потрібно це Україні у нинішній момент часу? Думаю, що ні. Потрібно почекати, взяти паузу, займатися відновленням економіки. А вже коли економіка буде працювати, тоді можна і про повноцінні демократичні інститути говорити".

Нагадаємо, на думку Пономарьова, заморожений конфлікт на Донбасі вигідний Німеччини, яка зацікавлена в будівництві "Північного потоку-2".

    Реклама на dsnews.ua