• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Депутат Держдуми звинуватив Іллю Хржановського у диверсійній діяльності проти РФ

Депутат Держдуми Андрій Луговий звинуватив режисера та колишнього художнього керівника Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Іллю Хржановського у русофобії та диверсійній діяльності проти Російської Федерації

Ілля Хржановський
Ілля Хржановський
Реклама на dsnews.ua

Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі, де зазначив, що зібрав численні докази русофобської спрямованості організації XZ gGmbH (XZ foundation), заснованої Хржановським та журналістом Михайлом Зигарем, передає "ДС".

Це вже друге звинування Андрія Лугового, у якому він вимагає покарання для Хржановського за "нанесення шкоди і зраду країни". Нагадаємо, в березні цього року Міністерство юстиції Росії внесло режисера Іллю Хржановського до реєстру "іноземних агентів", а роботу фонду XZ gGmbH визнали небажаною.

Луговий стверджує, що засновники фонду покинули Росію та, як "метри-зрадники", передають свої знання про те, як переписувати історію, іронізувати над російською ідентичністю та зламувати культурний код.

Європейський фонд допомоги журналістам у вигнанні (JX Fund), який Луговий називає "західним дітищем на підкормці у німецької влади" входить до структури XZ gGmbH (XZ foundation). У рамках проєкту експерти допомагають представникам ЗМІ, які через військові конфлікти стали біженцями у своїх державах: навчають медіа, як стати більш стійкими, а також таргетингу та фандрайзингу. З початку свого існування фонд допоміг 1600 журналістам та 55 ЗМІ, а МЗС Німеччини виділило на проєкт €3,5 млн.

"Журналісти все частіше стають мішенями диктаторів, антидемократів та екстремістів, оскільки вони своїми вільними та незалежними репортажами підривають пропаганду "Потьомкінських сил" у Москві, Кабулі, Тегерані та по всьому світу", — зазначають ініціатори проєкту. 

Нагадаємо, в березні цього року Міністерство юстиції Росії внесло режисера Іллю Хржановського до реєстру "іноземних агентів", а роботу фонду XZ gGmbH визнали небажаною. 

З 2007 року Хржановський постійно проживає за межами Росії, в Німеччині, Україні та Великобританії. У березні 2014 року підписав відкритий лист "Ми з вами!" виданий Російською кіноспілкою "КіноСоюз" на підтримку України і з лютого 2022 року послідовно виступає проти російського вторгнення в Україну. Так, 24 лютого 2022 року Хржановський став ініціатором та одним із перших підписантів звернення режисерів, письменників, журналістів, художників, науковців і видавців з вимогою "припинити цю війну". Згодом до звернення приєдналися сотні громадян Росії.

    Реклама на dsnews.ua