• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Депутати вимагатимуть від Хомчака заходів реагування на гнилі продукти для військових

Сьогодні, о 14.30 під час засідання оборонного комітету від Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака нардепи хочуть почути звіт та заходи реагування на проблему недобросовісних постачальників їжі в армію

Реклама на dsnews.ua

 Відповідне питання стоїть на порядку денному засідання.

"Так, Хомчак має бути у режимі відео.Ми обовʼязково задамо його ці питання. Нас проблема (постачання у ЗСУ продуктів найнижчої якості, — Ред.) турбує", — зазначив у коментарі нардеп, член комітету з питань нацбезпеки і оборони Геннадій Касай.

Зауважимо, що проблеми із харчуванням військових і на фронті, зокрема, почалися після того, як усі закупівлі чиновники Міноборони віддали постачальнику — ТОВ "Військсервіс-волонтер". Загальна вартість тендерів перевищила 6 млрд грн.

Волонтери повідомили, що компанія везе гнилі продукти не лише до в/ч в тилу, а й на фронт.

"Як тендер могла виграти компанія, що намагається годувати військових, як тварин, і вважає, що замерзлі овочі та фрукти, арабські кури та все-все-все, що можна закупити найгірше і найдешевше, можна згодувати ЗСУ? При цьому цькують зампотилів бригад, щоб це все приймали. Якщо не прийняти відразу, виникають незручності, бо заміна продуктів – це час, а годувати людей потрібно вже сьогодні, та й штрафи для цих покидьків не страшні", – писала Альона Шевцова.

Від МО вимагають розірвати угоди з недобросовісним постачальником, ціни якого ще й вищі за ринкові у три рази.

"Єдиний вихід – примусовий розрив контрактів зі сторони замовника з оголошенням про те, що більше не потребують послуг з організації харчування. Під час роботи над реформою харчування ми закладали такий запобіжник, але не впевнена, чи він був збережений до сьогодні. Інших варіантів наразі немає", – пояснила колишня керівниця реформи системи продовольчого забезпечення та харчування ЗСУ Діана Петреня в розмові з Укрінформом.

Нагадаємо, ТОВ "Військсервіс-волонтер" фігурує у кримінальному провадженні столичної прокуратури, як фірма, що працює як конвертаційний центр.

    Реклама на dsnews.ua