• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Депутати, які віддали голоси за бюджет, отримали по 30-40 мільйонів, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

277 народних депутатів, які проголосували за прийняття законопроекту про державний бюджет на 2021 рік у першому читанні, розділили 7,3 млрд державних коштів через Державний фонд регіонального розвитку (ГФРР)

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому на сайті Depo.ua, інформує "ДС".

"У всі роки свої депутати отримували певну суму грошей на свої округи. Окремий рядок в бюджеті означала, що ви домовилися в центрі про виділення грошей, а на місці вам дадуть відкат (ваші компанії отримають поспіль). Еволюція цього процесу призвела до створення ГФРР ( державного фонду регіонального розвитку). Цей фонд насправді виконує дві функції: підтримку регіональних проєктів і стимул для утримання депутатів", — пише видання.

Відзначається, що з початку каденції Зеленського фонд частково перестав виконувати першу функцію, тому що став таким собі кишеньковим фондом Мінрегіонбуду, а про другу його функції все забули в силу простого нерозуміння процесів в Раді, однак тепер цей механізм був відновлений.

Видання зазначає, що вичленувати точно, хто з 277 депутатів, які віддали свій голос, отримав ці гроші, дуже складно з тієї причини, що дуже часто мажоритарники просять списочників "вкладатися" своїми квотами в їхні округи. Часто також буває, що представники фракцій-сателітів можуть отримувати кошти на своїх представників, які працюють на територіях, де є "чужий" мажоритарник. Однак більшість тих, хто проголосував за бюджет отримали ці кошти, частина депутатів — більше, а частина — менше.

Варто відзначити, що механізм ГФРР є частиною децентралізації — місцева влада просить гроші на ті проєкти, які вважають необхідними. І гроші можуть бути витрачені як на ремонти лікарень, так і, наприклад, на будівництво фонтанів.

Видання припускає, що при цьому буде розкрадено близько 15-20% коштів.

"Тобто на вчорашньому голосуванні було" вкрадено "приблизно 1 млрд. Це ціна лояльності за один кнопкодень Ради", — йдеться в статті.

Подробиці читайте на сайті Depo.ua.

    Реклама на dsnews.ua