• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Державна фіскальна служба прийшла з обшуками в офіси "Нафтогаз Україна"

Державна фіскальна служба в пʼятницю, 11 червня, влаштувала обшук в офісах "Нафтогазу Україна" у справі про ухилення від сплати 2,7 млрд гривень податку на додану вартість

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ДФС, передає "ДС".

"З жовтня 2015 року по теперішній час службові особи АТ НАК "Нафтогаз України" не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у ВАТ "Газпром" (Російська Федерація), внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ", — йдеться в повідомленні.

За даними слідства, виробники теплової енергії фактично споживають газ із системи, але "Нафтогаз" не оформляє документи про постачання газу та не підписує акти прийому-передачі. Компанія мотивує це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС.

"Разом із тим за період розслідування співробітники Державної фіскальної служби зібрали достатньо доказів, які можуть говорити про факт ухилення від сплати податків", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, кілька років тому Фіскальна служба намагалася оштрафувати тодішнього голову правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва на 8,3 млрд гривень за несплату ПДВ за російський газ, який було імпортовано у жовтні 2015 року. Ці штрафи було скасовано в судовому порядку.

Тоді повідомлялося, що "Нафтогаз" не закрив митну декларацію стосовно жовтневого імпорту, бо сторони не підписали акт прийому-передачі. НАК пояснював це тим, що "Газпром" включив у цей акт обсяги газу, який росіяни несанкціоновано постачали на не підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей. Цих обсягів "Нафтогаз" не визнав і відмовився підписувати виставлений "Газпромом" акт.

"Нафтогаз" припинив постачання газу на неконтрольовані території Донецької та Луганської областей 19 лютого 2015 року. З того часу постачання газу на цю територію здійснює російський "Газпром".

Україна наприкінці листопада 2015 року повністю відмовилася від закупівлі природного газу в "Газпрому".

Як повідомляла "ДС", 28 квітня 2021 року Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу. Замість нього на цю посаду призначено в.о. глави Міненерго Юрія Вітренка, який раніше був виконавчим директором Нафтогазу. Згідно з розпорядженням уряду, Вітренко призначений главою правління держкомпанії на рік. Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua