• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Держприкордонслужба закупила сучасні дрони для охорони кордону

Держприкордонслужба закупила комплекси безпілотних літальних апаратів загальною вартістю майже 50 млн грн для моніторингу важкодоступних ділянок кордону

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства, передає "ДС".

"Усього вже отримано 8 комплексів, до складу яких входять 24 безпілотні літальні апарати з найсучаснішим моніторинговим обладнанням. Ще 12 таких комплексів (36 дронів) планується отримати до кінця поточного року", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що частину комплексів вже доставлено до Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби України імені генерал-майора Ігоря Момота.

"Дані комплекси призначені для здійснення повітряного моніторингу з метою виявлення порушників на віддалених та важкодоступних ділянках державного кордону, здійснення фото та відеофіксації виявлених правопорушень, оперативного реагування на зміни обстановки, а також зменшення навантаження на особовий склад", — пояснили у ДПСУ.

До складу кожного комплексу входять три безпілотні літальні апарати DJI Matrice 300 із системами розпізнавання перешкод. Також комплекси включають пульти дистанційного керування, комбіновані підвіси з камерами денного бачення, телевізійними камерами і лазерними далекомірами. Для забезпечення можливості обробки польотної інформації, обробки повідомлень, вивчення метеорологічної обстановки, організації пошукових операцій комплекс укомплектований автоматизованим робочим місцем на базі ноутбука і планшета.

Отримані дрони можуть використовуватися в радіусі до 15 км від оператора як вдень, так і вночі, тому що комплектуються і оптичними, і тепловізійними камерами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua