• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Детективи БЕБ прийшли з обшуком на стратегічне підприємство Сумщини: в компанії заявили про тиск

Група компаній стратегічно важливого для Сумської області підприємства "Шервул" наполягає, що вчергове опинилася під тиском з боку Бюро економічної безпеки, детективи якого провели обшук та виїмку документів

Реклама на dsnews.ua

"Шервул" є одним з найбільших платників податків в регіоні, який увійшов до рейтингу топ-100 виробників текстилю за обсягами доходу у 2023 році, зазначають fakty.ua.

Обшуки було проведено, коли директора Євгена Овсієнка не було в місті, звертають увагу журналісти. Зокрема детективи близько восьмої години ранку навідалися до будинку, який за правом приватної власності не належить місцевому виробнику легкої промисловості "Вултекс" (входить до ТОВ "Шервул"). Проти самого Овсієнка порушено кримінальне провадження.

Власник підприємства Євген Овсієнко
Власник підприємства Євген Овсієнко

За словами адвоката Євгена Страшка, силовики проводили обшуки з порушенням чинного законодавства України.

"Підставою для проведення цього обшуку є дозвіл, наданий слідчим суддею, де міститься низка процесуальних помилок. Зокрема, власник приміщення вказаний невірно, — зовсім інша особа. Я представляю безпосередньо власника цього приміщення, яка заборонила впускати цих громадян, бо фактично дозволу на входження на приватну територію в них немає. Ба більше, представники влади, не дочекавшись ані власника, ані його адвоката, просто перелізли через паркан — камера це зафіксувала", — заявив юрист.

Для документування незаконних протиправних дій детективів БЕБ адвокат викликав слідчу оперативну групу для з’ясування всіх обставин даної справи.

Представники БЕБ зачитали вголос ухвалу про проведення обшуку, права та обов’язки учасників слідчої дії, однак проігнорували аргументи адвоката захисту щодо неправомірності проведення обшуку та виїмки документів. Вони також проігнорували повітряну тривогу.

Детектив БЕБ зачитав ухвалу перед тим, як зламати двері
Детектив БЕБ зачитав ухвалу перед тим, як зламати двері

Близько 15:00 години спецпризначенці за розпорядженням детектива БЕБ зламали металеві двері та потрапили всередину. Далі слідчі дії проводилися за зачиненими дверима до 19:30, додав Страшок. При цьому за адресою виробничих цехів підприємства "Шервул", де працює понад двісті робітників, також більше 10 годин тривав обшук з виїмкою документів.

За словами адвоката, кримінальне провадження розслідується з 27 вересня 2022 року і за цей час детективи БЕБ жодного разу не надсилали ТОВ "Шервул" жодних запитів, ухвал чи викликів на допити.

"З фабули судової ухвали стає зрозумілим, що фактично наше підприємство підозрюється у здійсненні фіктивних (нікчемних) правочинів, вчиненні безтоварних операцій, що не відповідає дійсності, та їх легко перевірити", — сказав Страшок, додавши, що у відкритих джерелах можна побачити суми доходів групи, які, вочевидь, не дають спокою детективам бюро.

Юрист вважає, що єдиною метою дій БЕБ є тиск на підприємство та створення штучних перепон для розвитку.

Керівник підприємства Євген Овсієнко, у свою чергу, підкреслив, що "працює в межах чинного законодавства, інтегрує передові технології, сумлінно сплачує податки в бюджет та не толерує корупцію". Він додав, що буде рішуче захищати свої інтереси у рамках правового поля.

    Реклама на dsnews.ua