• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Директору великого столичного проєктанта вручили підозру за рейдерство і фінансове шахрайство (відео)

Директору і співвласникові "Інституту комплексного проектування об'єктів будівництва" (ІКПОС) Івану Войтовичу інкримінують службове підроблення та фінансові махінації на суму, як мінімум, 6 млн гривень. Йому загрожує тюремний термін від 7 до 12 років, повідомляє "Кіеввласть" з посиланням на адвоката Олександра Гайдаша

Іван Войтович
Іван Войтович
Реклама на dsnews.ua

Як пише "КіевVласть", Войтович звинувачення заперечує. Він також заявляв, що курирує будівельний обʼєкт, що знаходиться на особистому контролі Президента України, що, на думку адвоката, можна розцінювати як спробу тиску на слідчих.

За словами адвоката, менеджмент підприємства реалізував, в тому числі, вимивання коштів ІКПОС через схемні контракти, в результаті чого компанія зазнала прямих збитків на суму близько 6 млн грн. "У будь-якому випадку варто очікувати подачі цивільного позову з метою відшкодування збитків", — підкреслив Гайдаш.

Як повідомляє видання, ІКПОС заснований в 2015 році чотирма засновниками — Андрієм Козюком, Олександром Фоменком, Іваном Войтовичем і Андрієм Фалєм. Козюк і Фоменко відповідали за інвестування, розробку стратегії, просування і розвиток підприємства, Фаль — за технічну організацію, Войтович — за адміністративний контроль.

Протягом 2017-2018 років ІКПОС став одним з лідерів в проєктуванні обʼєктів транспортної інфраструктури України. В активі компанії — Шулявський шляхопровід, Подільсько-Воскресенський мостовий перехід, Окружна дорога Львова та інші стратегічні обʼєкти.

Протягом останніх двох років ІКПОС перебуває в епіцентрі скандалів через корпоративний конфлікт — сторони звинувачують одна одну в рейдерстві. Нібито Іван Войтович та Андрій Фаль захопили контроль над компанією, в результаті чого здійснили незаконне переведення інтелектуальних і майнових активів на створене ними ж ТОВ "Міжнародний проєктний інститут" (МПІ).

За даними видання Mind.ua, скандал з ІКПОС був повʼязаний з втручанням в реєстри власності Мінʼюсту. Нібито партнери Петрощука звернулися за послугами щодо скасування реєстрації рішення зборів акціонерів в КП "Реєстратор" — один з найбільш скандальних реєстраторів України.

В результаті ІКПОС повністю заморозив господарсько-економічну діяльність, повідомлялося в пресрелізі компанії. Після блокування ІКПОС лідерство на ринку інфраструктурного проєктування перейшло до МПІ, яке "успадкувало" не тільки офіс і технічну документацію ІКПОС, але і в примусовому порядку туди був переведений кадровий склад.

Відомо, що одним із засновників МПІ є Євген Петрощук — найближчий радник глави "Укравтодору", а нині міністра інфраструктури України Олександра Кубракова. За даними видання "Наші гроші", звʼязка Петрощук-Кубраков дозволила МПІ за рекордний термін отримати тендерних замовлень на десятки мільйонів гривень, зокрема на розробку проєктного рішення віадука через Південний Буг в Миколаївській області, що зводиться за кредитні кошти уряду Японії з рекордною для України кошторисної вартістю 20,3 млрд гривень.

За інформацією "Цензор.нет", Петрощук особисто розподіляє маржу підрядів "Укравтодору". У першій половині 2021 року завдяки йому МПІ виграв престижний тендер на проєктування мосту через Дністер під виділене Кабміном спеціальне фінансування.

За інформацією ЗМІ, Петрощук також лобіював рішення про підписання київським облавтодором договору з МПІ на розробку проєктної документації на будівництво мостового переходу через Дніпро, яку має зводити американська компанія Bechtel Overseas Corporation — в рамках проєкту по завершенню Великої окружної дороги. Як відомо, цей проєкт взагалі виведений з-під "Прозорро" директивним рішенням Банкової.

Відомо, що в США на компанію Bechtel з 2000 року було накладено 33 штрафи на загальну суму близько мільярда доларів. Причиною було те, що компанія постійно збільшувала кошторис робіт в процесі їх виконання.

Адвокат Олександр Гайдаш каже, що в колах як шляховиків, так і політичних експертів останнім часом обговорюється те, що інтерес правоохоронних органів до топменеджера компанії Петрощука як найближчого радника Кубракова — лише перша ластівка великої чистки, на яку може піти відомство міністра Монастирського. Як мінімум, щоб зберегти обличчя перед західними стратегічними партнерами. За непідтвердженою інформацією, під час візиту Президента Зеленського в Білий дім одним з членів української делегації спочатку був заявлений міністр Кубраков, але його кандидатура була виключена зі списку на вимогу американської сторони.

    Реклама на dsnews.ua