• USD 40.7
  • EUR 43.9
  • GBP 51.9
Спецпроєкти

Для заповнення Північно-Кримського росіяни каналу задіяли Тайганське водосховище

У Криму через посушливу весну російська влада змушена надмірно використовувати накопичені за зиму ресурси Білогірського і Тайганського водосховищ

Реклама на dsnews.ua

Якщо до третьої декади травня йшло скидання води лише з Білогірського водосховища, то зараз відкрили відвідні шлюзи і Тайганського. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії, пише "ДС".

Через активне скидання води з Білогірського водосховища рівень води тут став набагато нижчим за звичайні показники для цієї пори року. Вода пішла нижче за основу греблі, що є нетиповим для цього періоду року.

"Зазвичай такий низький рівень води у Білогірському водосховищі ми спостерігаємо у серпні-вересні, а цього року – у травні. До останнього часу запаси води в Тайганському водосховищі не чіпали, але зараз почали активний спуск і з нього в річку Біюк-Карасу, бо Білогірське вже наближається до критично низьких показників наповнюваності. З такими темпами ми незабаром побачимо й обміління Тайганського водосховища. Це дуже тривожний сигнал, що демонструє, що проблема вододефіциту в Криму актуалізувалася набагато раніше, ніж на те чекали після багатої на опади зими. У таких умовах уже з середини літа заповнювати Північно-Кримський канал внутрішніми ресурсами Криму буде не під силу", – розповів місцевий житель.

Зараз в анексованому Криму наповнення Північно-Кримського каналу здійснюється водами річки Салгир (стік регулюється скиданнями води із Сімферопольського водосховища) та Біюк-Карасу (стік регулюється скиданням із Білогірського і Тайганського водосховищ). За інформацією кореспондента Крим.Реалії, Салгир нині маловодний через використання Сімферопольського водосховища на потреби кримської столиці, тому основне наповнення Північно-Кримського каналу відбувається користуючись з Біюк-Карасу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua