• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

До 2720 грн: Рада запровадила штафи за сексуальні домагання у Мережі

За принизливі повідомлення сексуального характеру месенджери збираються штрафувати на суму до 2720 гривень.

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у прийнятому 22 травня Верховною Радою як законі законопроекті 8329 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення у зв'язку з ратифікацією Стамбульської конвенції, передає "ДС".

Судово-юридична газета уточнює, що КУпАП доповнено новими статтями 173-6 (вчинення насильства за ознакою статі), 173-7 (сексуальне домагання) та 173-8 (невиконання термінового заборонного розпорядження або неповідомлення про місце тимчасового перебування у разі винесення такого) .

За новою статтею 173-6 вчинення насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій чи бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру, спрямованих проти конкретної особи через її приналежність до певної статі або стереотипні уявлення про соціальні ролі (становище, обов'язки), поведінка і т. д.) жінки або чоловіка в суспільстві, внаслідок чого була заподіяна шкода фізичному (без заподіяння тілесних ушкоджень) або психічному здоров'ю потерпілого, — тягне за собою штраф від 1 700 до 3 400 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця за вирахуванням 20% заробітку.

За іншою новою статтею 173-7 КУпАП сексуальне домагання, тобто навмисне вчинення проти бажання особи образливих, принизливих дій сексуального характеру, виражених вербально або невербально (слова, жести, рухи тіла), у тому числі з використанням електронних комунікацій, – тягне за собою накладення штрафу від 1360 до 2720 грн або громадські роботи терміном від 20 до 40 годин, або виправні роботи терміном до одного місяця за вирахуванням 20% заробітку.

Також у Законі "Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків" встановлюється, що сексуальне домагання — це дії сексуального характеру (які не посягають на статеву свободу або статеву недоторканність особистості), виражені вербально, невербально або фізично (слова, жести, рухи тіла), дотик, поплеск або інші аналогічні дії), які ображають або принижують гідність особистості і можуть супроводжуватися створенням до нього залякувального, ворожого чи образливого, принизливого середовища (ситуації).

Дається визначення та насильства за ознакою статі. Це діяння, спрямоване проти особи через її приналежність до певної статі або стереотипні уявлення про соціальні ролі (становище, обов'язки, поведінку тощо) жінки або чоловіка в суспільстві, або діяння, що відносяться переважно до осіб певної статі або які зачіпають їх непропорційно, які завдають фізичних, сексуальних, психологічних або економічних збитків або страждань, включаючи загрози таких дій, у публічному або приватному житті.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua