• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

До кордону з Україною 250 км: під Воронежем розбили військовий табір (ФОТО)

У Воронезькій області російські військові розбили табір з технікою приблизно в 250 км від кордону з Україною

Реклама на dsnews.ua

Концентрація російських сил біля кордону безпрецедентна з 2015 року, говориться в розслідуванні групи російських незалежних блогерів з Conflict Intelligence Team (CIT), передає "ДС".

Пересування техніки відстежувалося за допомогою відео з соціальних мереж і сервісу відстеження вагонів gdevagon.

Місця зйомки відео російських колон і кінцеві пункти ешелонів з технікою, крім окупованого Криму, найчастіше перебувають у Воронезькій області. Цей регіон має кордон з Харківською та підконтрольною Україні частиною Луганської областей. Російські війська концентруються в польовому таборі на південь від Воронежа (близько 250 км до кордону), а також, можливо, на південь від Острогожська (близько 150 км до кордону). Значна частина техніки відноситься до Центрального військового округу — до Воронежа вона подолала сотні і тисячі кілометрів.

Військові частини розвантажуються на станціях Тресвятська в районі Воронежа та Маслівка, яка знаходиться практично в межах міста. На одному з відео видно військові танковози, що перевозять важку вогнеметного систему ТОС і бойові машини піхоти, а також стоянка техніки безпосередньо біля станції Маслівка. На держномер тягачів видно коди 50 (Західний військовий округ, до якого належить Воронеж), а також 87 і 76 (Центральний військовий округ).

На ще одному відео видна колона реактивних систем залпового вогню «Ураган» з кодами 76 на держномерах. Цілком ймовірно, це техніка 120-ї артилерійської бригади з Кемеровської області, яка прямувала на станцію Тресвятська. Саме відео знято на трасі Р193, колона рухається у напрямку Воронежа. Ця колона проїжджала через смт Відрадне, яке розташовано на південь від Р193, не доїжджаючи Воронежа.

У соцмережах одна з місцевих мешканок оприлюднила відео і фотографії військового табору, в тому числі техніки, наметів (одна з яких, судячи з червоного хреста, являє собою польовий госпіталь) і польової кухні. В описі говориться, що відео знято в районі садового товариства "Берізка" під Маслівкою.

Інформація про військових на полігоні «Погоново» з'явилася в одному з місцевих ЗМІ ще в кінці березня. У коментарях до матеріалу місцевий житель скаржиться, що військові розташувалися «в полі поруч з житловими будинками».

Табір під Маслівкою розташований приблизно в 250 км по дорозі від кордону з Україною. У 2014 і 2015 роках табори російських військових розташовувалися куди ближче до кордону. Однак є свідчення і того, що російська техніка дислокується і південніше — в районі міста Острогожськ Воронезької області, де була помічена колона військових вантажівок і бронеавтомобілів «Тигр» з номерами ЦВО. Вдалося зробити геолокацію перехрестя в 800 м від станції Острогожськ: колона вивертає на шосе 20Н-47-19 і слідує на південь.

У розмові з CIT аналітик Том Баллок повідомив, що бронеавтомобілі «Тигр» без тактичних знаків вказують або на одну з бригад спецназу ГРУ, або на розвідувальний підрозділ. В даний час ніхто не знає пункт призначення цієї колони.

Як повідомляла "ДС", головнокомандувач Збройними силами України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України на території тимчасово окупованого Криму і окремих районів в Донецькій і Луганській областях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua