• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

До Ради внесли законопроєкт, який дозволить реєструвати одностатеві партнерства

Народна депутатка від "Голосу" Інна Совсун подала до Верховної Ради законопроєкт про реєстровані партнерства. Ними зможуть скористатися зокрема ЛГБТ-пари

Інна Совсун
Інна Совсун
Реклама на dsnews.ua

Про це вона написала у Facebook, передає "ДС".

Вона розповіла, що над законопроєктом вона 9 місяців працювала спільно з громадськими організаціями "ЛГБТ військові за рівні права" та "Точка опори ЮА — NGO Fulcrum UA".

Депутатка пояснює, що реєстровані партнерства — це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним зможуть скористатися військові та цивільні, а також одностатеві та різностатеві пари.

Цей інститут має допомогти парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера чи партнерки.

Совсун наголошує, що йдеться про права, які завжди були доступними різностатевим парам в Україні. "Держава має надати юридичний захист тим, хто захищає її безпеку. І це ще одне, що робить нас із pociянами просто біологічно різними видами. В Україні людська гідність і свобода — це справжні цінності", — зазначає депутатка.

Вона додала, що зареєструвати законопроєкт спонукало спілкування з ЛГБТ-військовими, під час якого вона побачила їхні проблеми. "Ми маємо виправити велику несправедливість, коли в частини громадян і громадянок менше прав, ніж в усіх інших", — каже Совсун.

Нагадаємо, раніше понад 28 тисяч українців підписали на сайті президента петицію, у якій закликали легалізувати одностатеві шлюби. Володимир Зеленський тоді відповів, що в умовах воєнного стану змінювати Конституцію не можна, а там вказано, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.

Останнім часом серед українців покращилося сприйняття ЛГБТ+. Наприклад, Київський міжнародний інститут соціології з'ясував, що ще у 2016 року негативне ставлення мали 60,4% українців, а вже у 2022 році — 38,2%. У січні 2023 року 58% українців цілком або частково погоджувалися, що представники ЛГБТ+ мають мати такі ж права, як і інші люди. Протилежну думку мали лише 20%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua