• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Донбас" з'явився з 2000 року: Данілов розповів про інформаційну війну Росії

Російська Федерація з 2000 року використовує слово "Донбас" як інструмент інформаційної війни. На сьогодні некоректно використовувати його для позначення Донецької і Луганської областей

Олексій Данілов
Олексій Данілов
Реклама на dsnews.ua

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, передає "ДС".

"Поняття "Донбас" цілеспрямовано використовується спецслужбами Російської Федерації, починаючи з 2000 року, і особливо активно — в період російської агресії проти України з 2014 року і по теперішній час — як інструмент інформаційної війни", — зазначив він.

На його думку, таким чином Росія штучно виділяє цей регіон, щоби пояснити його нібито особливі права і статус із подальшим обґрунтуванням створення квазідержавних утворень. Секретар РНБО впевнений, що вживання терміна "Донбас" є постійним підживленням антиукраїнського наративу та підіграванням російській пропаганді.

Він також зазначив, що з точки зору історії це поняття не можна розглядати як історично усталене і таке, що не може бути викорінене.

"У випадку з назвою "Донбас" ми маємо справу з порівняно новим визначенням, яке історично охоплювало територію Луганської, Донецької і Дніпропетровської областей, а також регіонів сучасної Російської Федерації, зокрема, Ростовської області. І тому навіть з огляду на цю обставину, застосування назви "Донбас" щодо частини території Луганської та Донецької областей України, окупованих Російською Федерацією, не є коректним", — додав Данілов.

Відзначимо, раніше він стверджував, що такого поняття як "Донбас" нібито не існує, і все це є наративом російської пропаганди.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua