• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Дві третини українців вважають недостатніми дії влади із захисту безпеки України, — опитування

64% українців вважають недостатніми дії нинішньої влади із забезпечення обороноздатності України

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це, презентуючи результати соціологічного дослідження "Чи готові українці до великої війни", яке провів Український інститут майбутнього, на пресконференції заявив виконавчий директор Інституту Вадим Денисенко, передає "ДС".

"Це одне з болючих питань, яке ми хотіли поставити, аби зрозуміти, наскільки українці відчувають себе у безпеці, наскільки вони вважають, що влада робить все, від себе залежне, для того, щоб вирішити ці питання. Ми розуміємо, що багато хто з нас живе в певних "бульбашках Фейсбуків", багато кому здається, що все — або чорне, або біле, або взагалі ніякої проблеми немає, тому ми спеціально поставили це питання", — сказав Денисенко.

Отже, результати опитування щодо питання "Чи достатньо дій з боку влади України для забезпечення захисту країни?" показали наступне:

  • Однозначно так — 5%:
  • Скоріше так — 31%;
  • Скоріше ні — 47%;
  • Точно ні — 17%.

"Тобто 36% українців вважають, що влада так чи інакше справляється із питаннями безпеки на сьогодні. Але "скоріше ні" — 47% і "точно ні" — 17%, Фактично 64% — дві третини українців — говорить про те, що не достатньо дій влади для забезпечення безпеки і захисту країни", — сказав Денисенко.

Він підкреслив, що саме у цьому потрібно шукати відповідь на запитання, чому у січні соціологи спостерігають падіння рейтингів президента Володимира Зеленського та провладної партії "Слуга народа".

Це опитування є всеукраїнським (крім міст на тимчасово непідконтрольних територіях частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим.) Обсяг вибірки склав 1200 респондентів. Терміни проведення опитування: 21.01.2022-23.01.2022

Методологія: онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних

Дизайн вибірки: багатоступенева, комбінована — пропорційно стратифікована за регіонами, з квотним скринінгом на щаблі відбору респондента. Вибірка репрезентує доросле населення України, інтернет-користувачів віком 18 років та старше. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,89%

Нагадаємо, за даними соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології, більшість респондентів (62,5%) не підтримують, щоб Володимир Зеленський балотувався на другий термін в 2024 році. 

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua