Двоє поплічників РФ, яки допомагали окупантам на Харківщині, отримали вироки
Реальні терміни ув’язнення отримали ще двоє ворожих поплічників, які працювали на російських окупантів під час окупації частини Харківської області
![Вирок](https://www.dsnews.ua/static/storage/thumbs/414x290/8/5f/44085660-aad877ddb0ef896c346fc91b3f2855f8.jpg?v=6498_1)
Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".
Один із засуджених — мешканець села Циркуни. За даними слідства, після захоплення населеного пункту він допомагав окупантам орієнтуватися на місцевості та грабувати оселі місцевих жителів.
"Встановлено, що чоловік разом з озброєними російськими військовими вдирався до помешкань українців, а потім вони "конфісковували" продовольчі запаси, авто та генератори. Під час таких нальотів рашисти відбирали навіть їжу у дітей та людей похилого віку, а у разі відмови чи спротиву — погрожували ув’язненням до катівні та вбивством. За співпрацю з окупантами фігурант отримав від них "привілей" — вільне пересування селищем", — кажуть у відомстві.
Суд визнав чоловіка винним за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Вирок — 10,5 років за ґратами.
Інша засуджена — мешканка Куп’янського району, яку завербували після повномасштабного вторгнення. Слідчі кажуть, що вона "зливала" до ФСБ розвіддані про дислокацію та переміщення Сил оборони. Передусім — шукала склади з озброєнням та боєприпасами.
Суд визнав жінку винною за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану).
Як писала "ДС", у Запоріжжі затримали агента "Палестинця", який у жовтня навів російські ракети на багатоповерхівку.