• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Двом "міністрам ДНР", які передали українські шахти та лікарні окупантам, оголосили підозру (ФОТО)

Служба безпеки України зібрала беззаперечні докази вини ще двох керівників окупаційних органів у захоплених районах Донецької та Запорізької областей

СБУ
СБУ зібрала беззаперечні докази вини ще двох керівників окупаційних органів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

Один з підозрюваних — громадянин РФ, колишній міністр енергетики та житлово-комунального господарства Нижегородської області. У липні минулого року за вказівкою Москви його призначили очільником створеного окупантами "Міністерства вугілля та енергетики" у так званій "ДНР".

За даними слідства, чоловік виконував завдання щодо переналаштування паливно-енергетичного комплексу регіону під потреби країни-агресора: саме за його дорученням налагодили регулярний вивіз промислових обсягів українського вугілля до РФ.

"Також він розробив програму ліквідації майже 90% шахт Донеччини. Наразі готує до незаконної "приватизації" та передачі підсанкційним російським олігархам три шахтоуправління на захопленій частині регіону", — кажуть у СБУ.

Чоловікові заочно оголосили підозру за ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Підозра "міністрам ДНР"
Підозрювані "міністри"

Другий підозрюваний — колишній заступник начальника одного з управлінь Донецької обладміністрації, який у 2014 році приєднався до терористів на сході України. Після повномасштабного вторгнення його перевели до окупаційних органів захопленої частини Запорізької області. Раніше чоловік був "міністром охорони здоров'я ДНР", наразі входить до керівного складу окупаційної адміністрації Мелітополя: є керівником підконтрольного росіянам "департаменту охорони здоров'я Запорізької області".

"У цьому кріслі виконує завдання кремлівського режиму щодо переформатування медичної галузі регіону під потреби російських окупаційних угруповань. За його вказівкою місцеві лікарні були переобладнані у військові шпиталі для прийому поранених загарбників", — зазначили у Службі безпеки.

Йому заочно оголосили підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораціонізм).

"Наразі обидва зловмисники переховуються на тимчасово окупованій території півдня та сходу України. Однак СБУ знає про місця їх перебування і проводить заходи для притягнення до відповідальності", — додають у відомстві.

Як писала "ДС", СБУ затримала депутата ОПЗЖ, який працював на російську розвідку у східних регіонах України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua