• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Джелялов залишиться за ґратами до 23 січня

Так званий "Київський районний суд" в окупованому Сімферополі продовжив арешт заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову до 23 січня 2022 року

president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив його адвокат Микола Полозов, передає "ДС" із посиланням на "Крим.Реалії".

"Одразу після судового засідання з'ясувалося, що воно проходитиме у закритому режимі, бо раніше суддя Пронін самостійно, ще 26 жовтня, виніс ухвалу, нібито тому, що існує загроза безпеці учасників процесу. Сторона захисту практично відразу заявила відвід судді, тому що в обґрунтуванні цього клопотання не було заявлено будь-яких документів, що підтверджують намір будь-кого з учасників судового розгляду здійснити будь-які загрози", – пояснив адвокат.

Він додав, що ця ухвала буде оскаржена стороною захисту. Сам Наріман Джелялов не був доставлений на судове засідання, оскільки він досі перебуває на експертизі у психіатричній лікарні.

Адвокат нагадав, що Джелялова помістили до психіатричної лікарні 7 жовтня, і він буде там від 21 до 28 днів.

Як повідомляла "ДС", 3 та 4 вересня російські силовики викрали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та ще чотирьох кримських татар — Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова та Ельдара Одаманова.

Нарімана Джелялова затримали за підозрою у диверсії. Силовики утримували його у невідомому приміщенні з мішком на голові. Йому загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі.

Окупаційний "Київський райсуд Сімферополя" 6 вересня заарештував Джелялова на два місяці.

22 вересня стало відомо, що Джелялову було висунуто нове звинувачення, пов'язане зі зберіганням вибухових речовин.

8 жовтня адвокат Джелялова Микола Полозов повідомив, що заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу безпідставно перевезли із СІЗО до психіатричної лікарні. У МЗС України заявили, що окупанти Криму дотримуються традицій СРСР.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua