• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Джемілєв розповів про російські погрози країнам-учасницям "Кримської платформи"

Російська Федерація розгорнула проти "Кримської платформи" потужну пропагандистську кампанію

Мустафа Джемілєв
Мустафа Джемілєв
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтервʼю "Телеграфу" заявив лідер кримськотатарського народу, нардеп Мустафа Джемілєв, передає "ДС".

За його словами, основна мета "Кримської платформи", як відомо — пошук дипломатичних, мирних шляхів деокупації Криму.

"По ідеї, повинні приєднатися всі 100 держав, які 27 березня 2014 року на Генеральній асамблеї ООН проголосували за резолюцію про невизнання легітимності путінського "референдуму" в Криму 16 березня 2014 року і вимагали негайного виведення російських військ з території Криму. Цю резолюцію, як і всі наступні рішення міжнародних організацій, російська сторона продовжує тупо ігнорувати, стверджуючи, що Крим — це територія Росія і ніяких переговорів з цієї теми не вестиме. Отже, має йтися про пошук важелів, які спонукали б Росію захотіти вести переговори", — зазначив Джемілєв.

Крім того, запрошення для участі в "Кримській платформі" нашим МЗС розіслані не тільки цим 100 країнам, але також і іншим, які при прийнятті цих резолюцій з якихось причин були відсутні або утрималися при голосуванні.

"Росія, дійсно, чинить потужний тиск на багато країн, щоб ті відмовилися від участі в "Кримській платформі". Розгорнула проти платформи потужну пропагандистську кампанію, пускає в хід шантаж і погрози. Всіх, хто буде брати участь в роботі платформи вже заздалегідь оголосила такими, що "посягають на територіальну цілісність Росії", — розповів Джемілєв.

Зазначимо, перший саміт "Кримської платформи" запланований на 23 серпня 2021 року.

Як писала "ДС", США готові приєднатися до української ініціативи щодо "Кримської платформи" і взяти участь в її установчому саміті. За словами президента Володимира Зеленського, у саміті візьмуть участь 30 держав.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua